LVÍ ZPOVĚDNICE - Lukáš Stegbauer

LVÍ ZPOVĚDNICE - Lukáš Stegbauer
2.5.2017

Vítáme Vás u čtvrtého vydání LVÍ ZPOVĚDNICE.

Tato rubrika Vás přiblíží k našim hráčům, a tak se můžete třeba dozvědět, jaký je jejich basketbalový vzor, či kde a jak přišli k basketbalu. Ve čtvrtém vydání se ptáme našeho LVA Lukáše Stegbauera.

Kde a kdy jsi začínal s basketbalem a kdo tě k němu přivedl?

S basketbalem jsem začal mezi 8-9 rokem v Poděbradech. K basketbalu mě přivedla moje mamka, protože jsem byl na svůj věk celkem vysoký a děda i mamka dříve hrávali, takže všem se to zdálo jako dobrý nápad..

Měl jsi nebo máš nějaký basketbalový vzor?

V poslední době se mi líbí hra Kawhiho Leonarda, protože je podle mě všestranný a pracuje jak na útočné tak i na obranné polovině, takže není jako ti typičtí hráči v NBA, kteří koukají jenom na útok. Z dřívější doby, když ještě hrával, tak jsem obdivoval hru Shaquilla O'neala

Jakého největšího úspěchu jsi s basketbalem dosáhl?

K mému největšímu basketbalovému úspěchu můžu určitě zařadit 2.místo na ME do 16 let, potom další rok jsem byl na MS do 17 let a tam jsme skončili na 8. místě jako třetí nejlepší evropský tým na turnaji. Mezi další úspěchy řadím, že jsem byl s Nymburkem dvakrát vícemistr České republiky v juniorech a poslední je postup do play off extraligy s Jindřichovým Hradcem.

Jak dlouho žiješ v J. Hradci a jaký máš k němu vztah?

V Jindřichově Hradci jsem už třetím rokem. Ještě předtím než jsem měl jít do Jindřichova Hradce, tak jsem předpokládal , že to je velmi hezké město, protože spousta lidí mi o tom vyprávěla a tak jsem se těšil, až to tady poznám na vlastní kůži a když už jsem tu nějaký ten rok, tak jsem rád, že to můžu jenom potvrdit a musím uznat, že jsem si ho velmi oblíbil.

Jak trávíš volný čas, když zrovna nehraješ basketbal?

Volný čas rád trávím s přáteli někde venku a nebo taky mám rád, když si jenom lehnu a pustím si nějaký písničky a jen tak odpočívám.

Kde se vidíš za pět let, jaké máš plány do budoucna?

Spousta mladých hráčů má chuť odejít hned po chvilce do ciziny a zkusit si něco jiného než českou ligu, ale podle mě tahle liga má své kvality a já zatím nemám v plánu někam odcházet, ale zase na druhou stranu pět let je celkem dlouhá doba a jen těžko můžu říct, kde nakonec za tu dobu skončím, ale určitě teď chci být v Jindřichově Hradci a udělat s ním zase další nějaký pořádný úspěch, jako to bylo v mé první sezóně tady, kdy jsme skončili na 8. místě.


« Všechny články
Sport tickets

Nikolka fandí basketu

Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: Baráž KNBL


Název týmuGPGWGLP
1. Královští Sokoli 2 1 1 0
2. Basket Fio banka J.Hradec 2 1 1 0

Tento víkend


Tento víkend nehrajeme

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Partneři ligy


Česká televize Hyundai MOLTEN TVcom Czech Basketball Federation ALK

Mediální partneři


Mediální partner - hradeczije.cz Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz