LVÍ ZPOVĚDNICE - Lukáš Stegbauer

LVÍ ZPOVĚDNICE - Lukáš Stegbauer
2.5.2017

Vítáme Vás u čtvrtého vydání LVÍ ZPOVĚDNICE.

Tato rubrika Vás přiblíží k našim hráčům, a tak se můžete třeba dozvědět, jaký je jejich basketbalový vzor, či kde a jak přišli k basketbalu. Ve čtvrtém vydání se ptáme našeho LVA Lukáše Stegbauera.

Kde a kdy jsi začínal s basketbalem a kdo tě k němu přivedl?

S basketbalem jsem začal mezi 8-9 rokem v Poděbradech. K basketbalu mě přivedla moje mamka, protože jsem byl na svůj věk celkem vysoký a děda i mamka dříve hrávali, takže všem se to zdálo jako dobrý nápad..

Měl jsi nebo máš nějaký basketbalový vzor?

V poslední době se mi líbí hra Kawhiho Leonarda, protože je podle mě všestranný a pracuje jak na útočné tak i na obranné polovině, takže není jako ti typičtí hráči v NBA, kteří koukají jenom na útok. Z dřívější doby, když ještě hrával, tak jsem obdivoval hru Shaquilla O'neala

Jakého největšího úspěchu jsi s basketbalem dosáhl?

K mému největšímu basketbalovému úspěchu můžu určitě zařadit 2.místo na ME do 16 let, potom další rok jsem byl na MS do 17 let a tam jsme skončili na 8. místě jako třetí nejlepší evropský tým na turnaji. Mezi další úspěchy řadím, že jsem byl s Nymburkem dvakrát vícemistr České republiky v juniorech a poslední je postup do play off extraligy s Jindřichovým Hradcem.

Jak dlouho žiješ v J. Hradci a jaký máš k němu vztah?

V Jindřichově Hradci jsem už třetím rokem. Ještě předtím než jsem měl jít do Jindřichova Hradce, tak jsem předpokládal , že to je velmi hezké město, protože spousta lidí mi o tom vyprávěla a tak jsem se těšil, až to tady poznám na vlastní kůži a když už jsem tu nějaký ten rok, tak jsem rád, že to můžu jenom potvrdit a musím uznat, že jsem si ho velmi oblíbil.

Jak trávíš volný čas, když zrovna nehraješ basketbal?

Volný čas rád trávím s přáteli někde venku a nebo taky mám rád, když si jenom lehnu a pustím si nějaký písničky a jen tak odpočívám.

Kde se vidíš za pět let, jaké máš plány do budoucna?

Spousta mladých hráčů má chuť odejít hned po chvilce do ciziny a zkusit si něco jiného než českou ligu, ale podle mě tahle liga má své kvality a já zatím nemám v plánu někam odcházet, ale zase na druhou stranu pět let je celkem dlouhá doba a jen těžko můžu říct, kde nakonec za tu dobu skončím, ale určitě teď chci být v Jindřichově Hradci a udělat s ním zase další nějaký pořádný úspěch, jako to bylo v mé první sezóně tady, kdy jsme skončili na 8. místě.


« Všechny články
Navštivte náš eshop

Nikolka fandí basketu

Basketbalový kemp

Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: KNBL (play-out)


Název týmuGPGWGLP
1. mmcité Brno 38 15 23 53.0
2. BK Lions Jindřichův Hradec 38 15 23 53.0
3. NH Ostrava 38 15 23 53.0
4. Orli Prostějov 38 10 28 48.0

Tento víkend


Tento víkend nehrajeme

Generální partner


Generální partner - Město Jindřichův Hradec Generální partner - Fio banka, a.s.

Hlavní partneři


Hlavní partner - MANE Holding a.s. Hlavní partner - SWIETELSKY EAG
Fruko - Schulz, s. r. o. AVE Jindřichův Hradec
Ing. Jiří Strachota
Školení BOZP

Partneři


Hlavní partner - JH BUS s.r.o. Hlavní partner - Nadační fond RBB invest RBB Invest, a.s. BORA Zahradní centrum Jindřichův Hradec Pizza Baroko Jindřichův Hradec
ČEVAK HB Beton s.r.o. Pivovar Bernard Penzion Na 15. poledníku Iontový nápoj G30 SportMeBavi.cz
Hlavní partner - NEST.HB spol. s r.o. BAR & HOSTEL UDÍRNA P-Atelier JEDNOTA Jindřichův Hradec Kozlovna Měšťan Jindřichův Hradec Pizzerie Padrino Jindřichův Hradec EUROVIA CS STAVISERVIS spol. s r.o. PROSPERE s.r.o. MALCOM CZ

Partneři ligy


Česká televize Kooperativa TVcom Hyundai MOLTEN

Mediální partneři


Mediální partner - hradeczije.cz Mediální partner - Radio Česka Kanada