Dalibor Fait v širší nominaci mužské reprezentace!

Dalibor Fait v širší nominaci mužské reprezentace!
13.7.2017

Historický úspěch pro město nad Vajgarem přinesla naše "4ka", Dalibor Fait, který se dostal díky svým výkonům v našem dresu do širšího reprezentačního výběru.


Na včerejší tiskové konferenci odtajnil realizační tým v čele s hlavním trenérem Ronenem Ginzburgem širší nominaci mužské basketbalové reprezentace pro blížící se Mistrovství Evropy. To se odehraje mezi 31. srpnem a 17. zářím pro Čechy v rumunské Kluži.
Ve srovnání s loňskou nominací na ME byl kádr oslaben o Davida Jelínka, Petra Bendu, Pavla Pumprlu, Blakea Schilba, Pavla Houšku a Luboše Bartoně. Velká obměna týmů znamená jediné - velkou příležitost pro nové tváře.

A tu dostal náš, na pozici "4" hrající, Dalibor Fait. Historicky první hráč našeho klubu se stává členem národního A-týmu, a to už něco znamená!
Dalibor se nyní účastní prvního kempu, který začal v úterý 11. července a potrvá až do soboty. Dohromady bylo pozváno 22 hráčů na první tréninkový blok, kde budou bojovat nejen o nominaci na nejbližší "Evropu", ale také o své místo v týmu na následnou kvalifikaci o mistrovství světa, která proběhne v listopadu.
Jindřichohradecký pivot tak změří síly s aktuálním vítězem Euroligy Janem Veselým a řídit z rozehry jej bude jediný Čech v NBA Tomáš Satoranský.

My Daliborovi moc gratulujeme, je to úspěch nejen pro něj, ale pro celý jindřichohradecký basketbal!

Dali, držíme palce!


Širší nominace basketbalistů na ME:
Rozehrávači: Tomáš Satoranský (Washington Wizards/NBA), Jiří Welsch (Nymburk), Jakub Šiřina (Opava), Tomáš Vyoral (Děčín).

Křídla: Vojtěch Hruban, Martin Kříž (oba Nymburk), Tomáš Kyzlink (Bourg/Fr.), Jaromír Bohačík, Michal Mareš, Petr Šafarčík (všichni USK Praha), Lukáš Palyza (Děčín), Filip Halada (Komárno/SR), David Škranc (Pardubice).

Pivoti: Jan Veselý (Fenerbahce Istanbul/Tur.), Patrik Auda (Manresa/Šp.), Ondřej Balvín (Estudiantes Madrid/Šp.), Kamil Švrdlík (Pardubice), Adam Pecháček (Obradoiro/Šp.), Martin Peterka (Nymburk), Dalibor Fait (Jindřichův Hradec), Pavel Grunt, Filip Petružela (oba USK Praha).


« Všechny články
Navštivte náš eshop

Nikolka fandí basketu

Basketbalový kemp

Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: KNBL (play-out)


Název týmuGPGWGLP
1. mmcité Brno 38 15 23 53.0
2. BK Lions Jindřichův Hradec 38 15 23 53.0
3. NH Ostrava 38 15 23 53.0
4. Orli Prostějov 38 10 28 48.0

Tento víkend


Tento víkend nehrajeme

Generální partner


Generální partner - Město Jindřichův Hradec Generální partner - Fio banka, a.s.

Hlavní partneři


Hlavní partner - MANE Holding a.s. Hlavní partner - SWIETELSKY EAG
Fruko - Schulz, s. r. o. AVE Jindřichův Hradec
Ing. Jiří Strachota
Školení BOZP

Partneři


Hlavní partner - JH BUS s.r.o. Hlavní partner - Nadační fond RBB invest RBB Invest, a.s. BORA Zahradní centrum Jindřichův Hradec Pizza Baroko Jindřichův Hradec
ČEVAK HB Beton s.r.o. Pivovar Bernard Penzion Na 15. poledníku Iontový nápoj G30 SportMeBavi.cz
Hlavní partner - NEST.HB spol. s r.o. BAR & HOSTEL UDÍRNA P-Atelier JEDNOTA Jindřichův Hradec Kozlovna Měšťan Jindřichův Hradec Pizzerie Padrino Jindřichův Hradec EUROVIA CS STAVISERVIS spol. s r.o. PROSPERE s.r.o. MALCOM CZ

Partneři ligy


Česká televize Kooperativa TVcom Hyundai MOLTEN

Mediální partneři


Mediální partner - hradeczije.cz Mediální partner - Radio Česka Kanada