Dalibor Fait v širší nominaci mužské reprezentace!

Dalibor Fait v širší nominaci mužské reprezentace!
13.7.2017

Historický úspěch pro město nad Vajgarem přinesla naše "4ka", Dalibor Fait, který se dostal díky svým výkonům v našem dresu do širšího reprezentačního výběru.


Na včerejší tiskové konferenci odtajnil realizační tým v čele s hlavním trenérem Ronenem Ginzburgem širší nominaci mužské basketbalové reprezentace pro blížící se Mistrovství Evropy. To se odehraje mezi 31. srpnem a 17. zářím pro Čechy v rumunské Kluži.
Ve srovnání s loňskou nominací na ME byl kádr oslaben o Davida Jelínka, Petra Bendu, Pavla Pumprlu, Blakea Schilba, Pavla Houšku a Luboše Bartoně. Velká obměna týmů znamená jediné - velkou příležitost pro nové tváře.

A tu dostal náš, na pozici "4" hrající, Dalibor Fait. Historicky první hráč našeho klubu se stává členem národního A-týmu, a to už něco znamená!
Dalibor se nyní účastní prvního kempu, který začal v úterý 11. července a potrvá až do soboty. Dohromady bylo pozváno 22 hráčů na první tréninkový blok, kde budou bojovat nejen o nominaci na nejbližší "Evropu", ale také o své místo v týmu na následnou kvalifikaci o mistrovství světa, která proběhne v listopadu.
Jindřichohradecký pivot tak změří síly s aktuálním vítězem Euroligy Janem Veselým a řídit z rozehry jej bude jediný Čech v NBA Tomáš Satoranský.

My Daliborovi moc gratulujeme, je to úspěch nejen pro něj, ale pro celý jindřichohradecký basketbal!

Dali, držíme palce!


Širší nominace basketbalistů na ME:
Rozehrávači: Tomáš Satoranský (Washington Wizards/NBA), Jiří Welsch (Nymburk), Jakub Šiřina (Opava), Tomáš Vyoral (Děčín).

Křídla: Vojtěch Hruban, Martin Kříž (oba Nymburk), Tomáš Kyzlink (Bourg/Fr.), Jaromír Bohačík, Michal Mareš, Petr Šafarčík (všichni USK Praha), Lukáš Palyza (Děčín), Filip Halada (Komárno/SR), David Škranc (Pardubice).

Pivoti: Jan Veselý (Fenerbahce Istanbul/Tur.), Patrik Auda (Manresa/Šp.), Ondřej Balvín (Estudiantes Madrid/Šp.), Kamil Švrdlík (Pardubice), Adam Pecháček (Obradoiro/Šp.), Martin Peterka (Nymburk), Dalibor Fait (Jindřichův Hradec), Pavel Grunt, Filip Petružela (oba USK Praha).


« Všechny články
Sport tickets

Nikolka fandí basketu

Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: Baráž KNBL


Název týmuGPGWGLP
1. Královští Sokoli 2 1 1 0
2. Basket Fio banka J.Hradec 2 1 1 0

Tento víkend


Tento víkend nehrajeme

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Partneři ligy


Česká televize Hyundai MOLTEN TVcom Czech Basketball Federation ALK

Mediální partneři


Mediální partner - hradeczije.cz Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz