Liga pokračuje. Neděle patří střetnutí s BK Olomoucko.

Liga pokračuje. Neděle patří střetnutí s BK Olomoucko.
27.10.2017

V šestém kole Kooperativy NBL se na prostějovské palubovce nováčka ligy pokusíme prolomit smolnou sérii proher. 29. října odcestujeme k dalšímu venkovnímu zápasu.

Série porážek 0-4. 99 obdržených bodů na zápas. Prohra v úvodním domácím zápase. Tým, který se zatím hledá.

To všechno jsou skutečnosti, které chceme v neděli v rámci 6. kola Kooperativa NBL zvrátit. Naším soupeřem bude nově vznikající celek BK Olomoucko. Pod velezkušeným trenérem Predragem Benačkem to nebude pro nás jednoduchý úkol. Náš soupeř má za sebou pět utkání s jednou výhrou. Doma naposledy porazili Slunetu Ústí nad Labem o 21 bodů. V soupisce nalezneme několik hráčů zaniklého BK Prostějov, mezi nimi pro Jindřichohradecké známí, Martin Novák a Michal Norwa. Kostru týmu ovšem tvoří šestice zahraničních hráčů (3x Američan, Srb, Slovinec a Slovák) doplněná o českou zkušenost v podobě Michala Křemena.
Poslední zápas Olomoucko odehrálo na palubovce mistrovského Nymburka, odkud si odvezlo „výprask" 124:62. Náš soupeř bude mít rozhodně motivaci na domácí palubovce složit reparát.

Do naší sestavy se vrací po lehkém zranění Dalibor Fait, mimo zůstává mladý křídelník Štěpán Fical. Momentálně děláme všechno pro to, aby se ve venkovním zápase představil také naše nová akvizice na perimetru Josh Turner.


Karel Forejt o venkovním zápase:
„Pro oba dva týmy velice důležitý zápas, protože jsme sousedi v tabulce. Náš jednoznačný cíl je prolomit sérii porážek. Samozřejmě očekáváme velmi těžký duel, ostatně takový je každý venkovní zápas. Myslím si, že všichni jsme odhodláni udělat všechno pro to, abychom v tom zápase uspěli. Nicméně nás čeká soupeř, který je v domácím prostředí velmi silný. Opírají se o hru pěti cizinců, z nichž vyčnívá vynikající individualita v podobě těžkého pivotmana Charlese Mitchela."

Dalibor Fait dodává:
„Olomoucko je nově složený tým se skvělými zahraničními hráči, na kterých staví svoji hru. My se však chceme soustředit na náš výkon. Zejména na naši obranu, na které se snažíme neustále pracovat. Chceme se prezentovat hrou, která nás zdobila v přípravě. Zápas s Olomouckem je pro nás klíčový. Uděláme vše pro to, abychom se vrátili domů s výhrou a šli pozitivně naladěni na následující dva domácí zápasy."


« Všechny články
Sport tickets

Nikolka fandí basketu

Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: Kooperativa NBL - A2


Název týmuGPGWGLP
1. SLUNETA Ústí nad Labem 29 15 14 44
2. USK Praha 29 14 15 43
3. BC GEOSAN Kolín 29 13 16 42
4. NH Ostrava 29 12 17 41
5. mmcité+ Brno 29 9 20 38
6. Basket Fio banka Jindřichův Hradec 29 1 28 30

Tento víkend


24.03.2018
10:30 BK Oceloti Týn nad Vltavou
Basket Fio banka J.Hradec U12
12:00 BK Tábor mix
Basket Fio banka J.Hradec U12
15:00 Basket Fio banka J.Hradec U14
Sokol Pražský
18:00 Basket Fio banka J.Hradec
MMCITÉ Brno

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Partneři ligy


Česká televize Hyundai MOLTEN TVcom Czech Basketball Federation ALK

Hlavní partneři


Hlavní partner - EAG Hlavní partner - Jihočeský kraj Hlavní partner - NEST.HB spol. s r.o. Hlavní partner - MANE Holding a.s. Hlavní partner - SWIETELSKY Hlavní partner - AGRO-LA, spol. s.r.o. Hlavní partner - Fruko - Schulz, s. r. o. Hlavní partner - PROSPERE Hlavní partner - unikont group Hlavní partner - AVE Jindřichův Hradec Hlavní partner - ing. Jiří Strachota

Mediální partneři


Mediální partner - hradeczije.cz Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz