Liga pokračuje. Neděle patří střetnutí s BK Olomoucko.

Liga pokračuje. Neděle patří střetnutí s BK Olomoucko.
27.10.2017

V šestém kole Kooperativy NBL se na prostějovské palubovce nováčka ligy pokusíme prolomit smolnou sérii proher. 29. října odcestujeme k dalšímu venkovnímu zápasu.

Série porážek 0-4. 99 obdržených bodů na zápas. Prohra v úvodním domácím zápase. Tým, který se zatím hledá.

To všechno jsou skutečnosti, které chceme v neděli v rámci 6. kola Kooperativa NBL zvrátit. Naším soupeřem bude nově vznikající celek BK Olomoucko. Pod velezkušeným trenérem Predragem Benačkem to nebude pro nás jednoduchý úkol. Náš soupeř má za sebou pět utkání s jednou výhrou. Doma naposledy porazili Slunetu Ústí nad Labem o 21 bodů. V soupisce nalezneme několik hráčů zaniklého BK Prostějov, mezi nimi pro Jindřichohradecké známí, Martin Novák a Michal Norwa. Kostru týmu ovšem tvoří šestice zahraničních hráčů (3x Američan, Srb, Slovinec a Slovák) doplněná o českou zkušenost v podobě Michala Křemena.
Poslední zápas Olomoucko odehrálo na palubovce mistrovského Nymburka, odkud si odvezlo „výprask" 124:62. Náš soupeř bude mít rozhodně motivaci na domácí palubovce složit reparát.

Do naší sestavy se vrací po lehkém zranění Dalibor Fait, mimo zůstává mladý křídelník Štěpán Fical. Momentálně děláme všechno pro to, aby se ve venkovním zápase představil také naše nová akvizice na perimetru Josh Turner.


Karel Forejt o venkovním zápase:
„Pro oba dva týmy velice důležitý zápas, protože jsme sousedi v tabulce. Náš jednoznačný cíl je prolomit sérii porážek. Samozřejmě očekáváme velmi těžký duel, ostatně takový je každý venkovní zápas. Myslím si, že všichni jsme odhodláni udělat všechno pro to, abychom v tom zápase uspěli. Nicméně nás čeká soupeř, který je v domácím prostředí velmi silný. Opírají se o hru pěti cizinců, z nichž vyčnívá vynikající individualita v podobě těžkého pivotmana Charlese Mitchela."

Dalibor Fait dodává:
„Olomoucko je nově složený tým se skvělými zahraničními hráči, na kterých staví svoji hru. My se však chceme soustředit na náš výkon. Zejména na naši obranu, na které se snažíme neustále pracovat. Chceme se prezentovat hrou, která nás zdobila v přípravě. Zápas s Olomouckem je pro nás klíčový. Uděláme vše pro to, abychom se vrátili domů s výhrou a šli pozitivně naladěni na následující dva domácí zápasy."


« Všechny články
Nikolka fandí basketu

Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: 1. liga


Název týmuGPGWGLP
1. Basket Fio banka Jindřichův Hradec 5 5 0 10
2. USK Praha B 5 4 1 9
3. Sokol Písek Sršni 5 3 2 8
4. BK Lokomotiva Plzeň 5 3 2 8
5. Slavoj BK Litoměřice 5 3 2 8
6. Basket Košíře 5 2 3 7
7. Basketball Nymburk B 5 2 3 7
8. Sokol Pražský 5 1 4 6
9. GBA Europe 5 1 4 6
10. Sokol Vyšehrad 5 1 4 6

Tento víkend


28.10.2018
18:00 Basket Fio banka J.Hradec
USK Praha B

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Mediální partneři


Mediální partner - hradeczije.cz Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz