V sobotu proti vysokoškolákům na domácí palubovce.

V sobotu proti vysokoškolákům na domácí palubovce.
17.11.2017

Deváté kolo bude pro jindřichohradecké Lions další šancí zvrátit nelichotivou sérii porážek. V sobotu 18. listopadu se na domácí palubovce střetnou od 18 hodin s USK Praha.

Před reprezentační pauzou se Basket Fio banka střetne v domácí sportovní hale s obávaným soupeřem z Prahy. USK tvoří tým mladíků, převážně odchovanců, doplněný o amerického pivota Rainese. Tým, který se musel vyrovnat s náhlým odchodem ústředního rozehrávače. Tým, který si poslední ligovou výhru připsal v pondělní televizní dohrávce proti Ústí nad Labem. Tým, který se po rozpačitém prvním poločase dokázal zvednout a hlavně díky talentovaným mladíkům dotáhl zápas do vítězného konce. USK Praha má dokonce na kontě velice cenný skalp Děčína. A ne jeden. Ve středečním zápase Českého poháru v sedmi hráčích na soupisce pokořili Děčín, kterému chyběli pouze Krakowič a Jakub Houška.

Jak už průběh tohoto ligového ročníku naznačil, žádný soupeř nebude jednoduchý. Důležitým faktorem zápasu bude opět obrana.

V sobotní podvečer čeká všechny fanoušky, kteří zavítají do jindřichohradecké haly, střetnutí dvou odlišných stylů hry. Pokud domácí Lions nebudou držet pevně otěže zápasu, na první výhru v sezóně myslet nemohou.

Jisté je jediné. Budou potřebovat podporu svých fanoušků. Vstupenky na utkání nakupujte na webu www.bkjh.cz/vstupenky. Vyberte si tak to nejlepší možné místo. Bez čekání. Pohodlně. Online.

Trenér Fio basketu Karel Forejt o sobotním utkání:
„Čeká nás boj proti nepříjemné defenzívě USK a nutně potřebujeme uspět. Cestou k vítězství musí být zlepšení na obranné polovině a organizovaný týmový výkon v útoku s patřičným důrazem a sebevědomím v zakončení. Hosté přijedou posíleni výhrami s Ústím v lize a s Děčínem v poháru. Věříme, že nás poženou naši skvělí diváci a dotlačíme společně toto utkání do šťastného konce."


Rozhovor s rozehrávačem Dannym Lawhornem:

Jaké jsou tvoje pocity?
Mé pocity se dají vyjádřit jednoduše: Nesnáším prohry. Vím, že dokážeme vyhrát, pokud všichni o trošku víc přidáme. Nejde o to, jestli já osobně dávám, nebo nedávám body. Snažím se přispět týmu i v dalších činnostech, na doskoku, svými asistencemi nebo obranou. Dávám do toho úplně všechno.

Jaké vidíš řešení současné situace?
Musíme hrát jeden pro druhého. Týmově. Jakmile je můj spoluhráč psychicky dole, je úkolem každého z nás mu pomoci se vrátit. Musíme být na hřišti jako jedna rodina. Pokud si pomůžeme, můžeme se přes toto těžké období přenést. Basketbal, to je hra nahoru dolu. Všechny krize se dají zvrátit. Věřím, že pokud se semkneme a konečně urveme první výhru, vše se zase srovná. Cestou je rozhodně styl, který jsme předváděli v přípravě. Basketem jsme se bavili a přitom na hřišti nechali 110%.

Jaká je situace v týmu?
S naší sérií porážek si procházíme těžkým obdobím. Jak kabina, realizační tým, tak i fanoušci. Vlnu kritiky dokážeme zvládnout jedině tím, že se všichni spojíme, zůstaneme pozitivní a budeme hrát jeden pro druhého.

S čím jdete do sobotního zápasu proti USK Praha?
Tento zápas je pro nás velmi důležitý. Vítězství by nám vrátilo sebevědomí, které tolik potřebujeme. Věřím, že naši fanoušci nám opět vytvoří skvělou kulisu, že se vrátíme a budeme předvádět naši hru. Musím přiznat, že za poslední zápasy beru zodpovědnost na sebe. Nebyl jsem to já. Nebyl jsem ve své kůži. Nedokázal jsem týmu pomoci. V sobotu se to všechno pokusíme společně zvrátit. Těším se na Vás.


Sledujte zápas ONLINE!

video ze zápasu zde: http://bit.ly/tvcom_FIOUSK
online tech. zápis zápasu zde: http://bit.ly/online_stats_FIOUSK
statistiky zápasu: http://bit.ly/stats_FIOUSK
hashtag zápasu: #FIOUSK

www.facebook.com/fiobasket
www.instagram.com/fiobasket« Všechny články
Nikolka fandí basketu

Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: 1. liga


Název týmuGPGWGLP
1. Basket Fio banka Jindřichův Hradec 5 5 0 10
2. USK Praha B 5 4 1 9
3. Sokol Písek Sršni 5 3 2 8
4. BK Lokomotiva Plzeň 5 3 2 8
5. Slavoj BK Litoměřice 5 3 2 8
6. Basket Košíře 5 2 3 7
7. Basketball Nymburk B 5 2 3 7
8. Sokol Pražský 5 1 4 6
9. GBA Europe 5 1 4 6
10. Sokol Vyšehrad 5 1 4 6

Tento víkend


28.10.2018
18:00 Basket Fio banka J.Hradec
USK Praha B

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Mediální partneři


Mediální partner - hradeczije.cz Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz