Netradičně ve čtvrtek na palubovce Děčína

Netradičně ve čtvrtek na palubovce Děčína
29.11.2017

Po reprezentační pauze se opět rozbíhá Kooperativa NBL. Další kolo čeká Lions na půdě BK Armex Děčín ve čtvrtek od 18:00. Tým k zápasu odcestuje se šesti změnami v sestavě.

Desáté kolo pro jindřichohradecké bude soubojem na palubovce Děčína, pravidelného účastníka finále ligy. Ten se opírá o talentované mladé hráče a zároveň o zkušené„mazáky" Houšku & Houšku, Landu a další... V letošní sezóně se však ukázalo, že i BK Armex Děčín je porazitelný, a to nejen od Nymburku. Padl jak v poháru, tak v KNBL proti mladíkům z USK. Další porážky v lize jim uštědřili hráči z Ústí a Opavy.

Jindřichův Hradec po poslední domácí prohře s USK Praha, která byla osmou v řadě, prodělal nemalé změny v sestavě. Po odchodu třech cizincům Lawhorn - Turner - Jones se po vzájemné dohodě s týmem také rozloučil pivot Chris Tawiah.
Během reprezentační pauzy „bankéři" přivedli dvě nová jména, která by měla posílit tým na perimetru. Z finské druhé ligy přišel střelec De'Andre Upchurch (loňskou sezonu zapisoval 33 bodů, 9 doskoků a 5 asistencí). Po legendárním Matejovi Ventovi angažoval tým v klubové historii druhého balkánského hráče, kterým je srbský rozehrávač Edi Sinadinović, který loňskou sezonu strávil v Brně. Ten v 16 zápasech zapsal 12,6 bodu za 28 minut s 39procentními trojkami.

Jediným hráčem na marodce Fio basketu zůstává Theodor Dlugoš, který stále léčí zranění vazů v kotníku. Zuzák a Stegbauer by měli být připraveni k zítřejšímu zápasu nastoupit.

Jan Šebek (tiskový mluvčí):
„Po osmi porážkách a ostudě na písecké palubovce změny v týmu musely nevyhnutelně přijít. Od nových cizinců máme opravdu velká očekávání. Do tréninků se připojili během víkendu a spolupráce vypadá velmi dobře. Edi a De'Andre, zdá se, skvěle zapadli. Soupeři v následujících kolech patří však k ligové špičce. I přesto doufám, že kluci na hřišti nechají všechno. "


Sledujte zápas online!
video ze zápasu zde: bit.ly/tvcom_DECFIO
online tech. zápis zápasu zde: bit.ly/online_stats_DECFIO
statistiky zápasu: bit.ly/stats_DECFIO
hashtag zápasu: #DECFIO


« Všechny články
Nikolka fandí basketu

Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: 1. liga


Název týmuGPGWGLP
1. Basket Fio banka Jindřichův Hradec 5 5 0 10
2. USK Praha B 5 4 1 9
3. Sokol Písek Sršni 5 3 2 8
4. BK Lokomotiva Plzeň 5 3 2 8
5. Slavoj BK Litoměřice 5 3 2 8
6. Basket Košíře 5 2 3 7
7. Basketball Nymburk B 5 2 3 7
8. Sokol Pražský 5 1 4 6
9. GBA Europe 5 1 4 6
10. Sokol Vyšehrad 5 1 4 6

Tento víkend


28.10.2018
18:00 Basket Fio banka J.Hradec
USK Praha B

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Mediální partneři


Mediální partner - hradeczije.cz Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz