Netradičně ve čtvrtek na palubovce Děčína

Netradičně ve čtvrtek na palubovce Děčína
29.11.2017

Po reprezentační pauze se opět rozbíhá Kooperativa NBL. Další kolo čeká Lions na půdě BK Armex Děčín ve čtvrtek od 18:00. Tým k zápasu odcestuje se šesti změnami v sestavě.

Desáté kolo pro jindřichohradecké bude soubojem na palubovce Děčína, pravidelného účastníka finále ligy. Ten se opírá o talentované mladé hráče a zároveň o zkušené„mazáky" Houšku & Houšku, Landu a další... V letošní sezóně se však ukázalo, že i BK Armex Děčín je porazitelný, a to nejen od Nymburku. Padl jak v poháru, tak v KNBL proti mladíkům z USK. Další porážky v lize jim uštědřili hráči z Ústí a Opavy.

Jindřichův Hradec po poslední domácí prohře s USK Praha, která byla osmou v řadě, prodělal nemalé změny v sestavě. Po odchodu třech cizincům Lawhorn - Turner - Jones se po vzájemné dohodě s týmem také rozloučil pivot Chris Tawiah.
Během reprezentační pauzy „bankéři" přivedli dvě nová jména, která by měla posílit tým na perimetru. Z finské druhé ligy přišel střelec De'Andre Upchurch (loňskou sezonu zapisoval 33 bodů, 9 doskoků a 5 asistencí). Po legendárním Matejovi Ventovi angažoval tým v klubové historii druhého balkánského hráče, kterým je srbský rozehrávač Edi Sinadinović, který loňskou sezonu strávil v Brně. Ten v 16 zápasech zapsal 12,6 bodu za 28 minut s 39procentními trojkami.

Jediným hráčem na marodce Fio basketu zůstává Theodor Dlugoš, který stále léčí zranění vazů v kotníku. Zuzák a Stegbauer by měli být připraveni k zítřejšímu zápasu nastoupit.

Jan Šebek (tiskový mluvčí):
„Po osmi porážkách a ostudě na písecké palubovce změny v týmu musely nevyhnutelně přijít. Od nových cizinců máme opravdu velká očekávání. Do tréninků se připojili během víkendu a spolupráce vypadá velmi dobře. Edi a De'Andre, zdá se, skvěle zapadli. Soupeři v následujících kolech patří však k ligové špičce. I přesto doufám, že kluci na hřišti nechají všechno. "


Sledujte zápas online!
video ze zápasu zde: bit.ly/tvcom_DECFIO
online tech. zápis zápasu zde: bit.ly/online_stats_DECFIO
statistiky zápasu: bit.ly/stats_DECFIO
hashtag zápasu: #DECFIO


« Všechny články
Sport tickets

Nikolka fandí basketu

Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: Kooperativa NBL - A2


Název týmuGPGWGLP
1. SLUNETA Ústí nad Labem 29 15 14 44
2. USK Praha 29 14 15 43
3. BC GEOSAN Kolín 29 13 16 42
4. NH Ostrava 29 12 17 41
5. mmcité+ Brno 29 9 20 38
6. Basket Fio banka Jindřichův Hradec 29 1 28 30

Tento víkend


24.03.2018
10:30 BK Oceloti Týn nad Vltavou
Basket Fio banka J.Hradec U12
12:00 BK Tábor mix
Basket Fio banka J.Hradec U12
15:00 Basket Fio banka J.Hradec U14
Sokol Pražský
18:00 Basket Fio banka J.Hradec
MMCITÉ Brno

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Partneři ligy


Česká televize Hyundai MOLTEN TVcom Czech Basketball Federation ALK

Hlavní partneři


Hlavní partner - EAG Hlavní partner - Jihočeský kraj Hlavní partner - NEST.HB spol. s r.o. Hlavní partner - MANE Holding a.s. Hlavní partner - SWIETELSKY Hlavní partner - AGRO-LA, spol. s.r.o. Hlavní partner - Fruko - Schulz, s. r. o. Hlavní partner - PROSPERE Hlavní partner - unikont group Hlavní partner - AVE Jindřichův Hradec Hlavní partner - ing. Jiří Strachota

Mediální partneři


Mediální partner - hradeczije.cz Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz