Patnácté kolo na kolínské palubovce.
2.1.2018

Po novém roce zavítají jindřichohradečtí Lions na palubovku aktuálně desátého celku Kooperativa NBL, a to na půdu BC GEOSANu Kolín. Zápas začně v 17:45 a fanoušci ho mohou sledovat online na webu TVCOM.cz .

První zápas roku 2018 odehrají basketbalisté od Vajgaru na venkonvní palubovce proti celku z Kolína. Celku, který úvodních deset kol odehrál díky rekonstrukci haly na venkovních palubovkách. Zbytek sezony však s výjimkou zápasu na palubovce mistrovského Nymburka odehraje před domácí fanouškovskou kulisou. Ne nadarmo se říká, že na domácí půdě nastupuje úplně odlišný tým. Ten kolínský, složený českých kvalit typu Šafarčík, Dokoupil, Horák, nebo Číž, doplněný zahraničničními Skinnerem, Bakičem, nebo Pajovičem, velkým nebezpečím rozhodně bude. Takže odvážení bodů ze své palubovky rozhodně jen tak nedovolí. Jindřichohradecké může hnát dopředu pouze jejich „bezstarostnost". Pravdou je, že situace horší být už nemůže. Bankéři nemají prakticky co ztratit. Pokud však zvládnou zápas zejména na obranné polovině, mohou pomýšlet na uspokojivý výsledek. Jak vše dopadne, se však dozvíme až zítra lehce po 7. hodině večerní.

Dalibor Fait před utkáním:
„V této situaci po čtrnácti prohrách se soustředíme především na to, abychom se posouvali blíže pokynům, které chceme plnit. Kolín má velmi kvalitní tým, proti kterému se nelze soustředit jen na určité hráče. Ale jak jsem řekl, chceme především zlepšit náš výkon a dokázat nejen sobě, ale všem fanouškům i lize, že můžeme být konkurenceschopný tým."


Adam Novák (vedoucí týmu) o zápase v Kolíně:
„Do Kolína jedeme s čistou hlavou. Víme, že naše bilance nemůže být horší a nemáme co ztratit. V týmu se snažíme udržet klid a pozitivní chemii. "Deka", která na týmu leží, se totiž drží už moc dlouho, a proto věřím, že kluci udělají všechno proto, aby odehráli kvalitní zápas se ctí."


« Všechny články
Nikolka fandí basketu

Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: 1. liga


Název týmuGPGWGLP
1. Basket Fio banka Jindřichův Hradec 5 5 0 10
2. USK Praha B 5 4 1 9
3. Sokol Písek Sršni 5 3 2 8
4. BK Lokomotiva Plzeň 5 3 2 8
5. Slavoj BK Litoměřice 5 3 2 8
6. Basket Košíře 5 2 3 7
7. Basketball Nymburk B 5 2 3 7
8. Sokol Pražský 5 1 4 6
9. GBA Europe 5 1 4 6
10. Sokol Vyšehrad 5 1 4 6

Tento víkend


28.10.2018
18:00 Basket Fio banka J.Hradec
USK Praha B

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Mediální partneři


Mediální partner - hradeczije.cz Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz