S novými posilami proti Svitavám.

S novými posilami proti Svitavám.
27.1.2018

Další příležitost zažít napínavý basketbalový podvečer přináší jindřichohradeckým fanouškům devatenácté kolo Kooperativa NBL. Fio basket bude hostit Tury ze Svitav a opět se pokusí získat první vítězství v sezoně.

Další výzva leží před jihočeskými basketbalisty v podobě domácího zápasu proti Svitavám. Ti, přes všechna očekávání vzhledem k nabité sestavě, nepředvádějí v této sezoně vždy 100% výkony. Jejich bilance 10-8 jim přisuzuje aktuálně 7. místo v ligové tabulce.

Co se týče svitavské sestavy, nalezneme v ní nejedno kvalitní basketbalové jméno. Základ tvoří česká zkušenost Marko-Slezák-Jelínek, jež je doplněna o zahraniční akvizice Rosebora, Smithsona a Kerra. Start naposled zmiňovaného v sobotním zápase však není jistý. Poslední zápas odehrál v 17. kole na kolínské palubovce, kde si obnovil zranění kotníku. Aby kvalit na straně hostů nebylo dost, před krátkou dobou doplnil svůj kádr o velké jméno evropského basketbalu, a sice o Brenta Petwaye. Hráč, který si před třemi lety zahrál euroligové finále za Olympiakos Pireus, bude rozhodně velkou výzvou pro borce od Vajgaru.

Jindřichův Hradec, který aktuálně sužuje tíha 18 proher v řadě, však nezahálel. Ve čtvrtek rozšířil trenérský tým zkušený Rudolf Jugo, který bude společně s Karlem Forejtem řídil svůj tým za první výhrou. Kádr se rozšiřoval také hráčský. Pravděpodobně poslední posilou Lions je Kenneth Rhymes, který sice už nastoupil v minulém kole proti Ostravě, avšak před domácími fanoušky to bude jeho premiéra.

Čas a místo zůstává stejné a jindřichohradecký Fio basket věří, že všichni věrní fanoušci hry pod bezednými koši naleznou cestu do Městské sportovní haly v sobotu v 18:00. Kupovat si místenky a rezervovat si tak to nejlepší místo na odkazu ZDE.
Lukáš Stegbauer komentoval:
„Čekají nás Svitavy, velmi těžký soupeř. Mají širokou rotaci plnou kvalitních borců. Navíc aktuálně s novým hráčem Petwayem, a tak se těšíme až s ním budeme moci změřit síly. Doufám, že přijdou fanoušci, zaplní hala, podpoří nás a dotáhneme to konečně do vítězného konce."


Basket Fio banka Jindřichův Hradec - DEKSTONE Tuři Svitavy

Rozhodčí: k nalezení v den zápasu na http://bit.ly/stats_FIOSVI
Komisař: Zdeněk Ringsmuth

Marodka domácích: Jiří Šoula (těžké zranění kotníku)

video ze zápasu zde: http://bit.ly/tvcom_FIOSVI
online těch. zápis zápasu zde: http://bit.ly/online_stats_FIOSVI
statistiky zápasu: http://bit.ly/stats_FIOSVI
hashtag zápasu: #FIOSVI

www.facebook.com/fiobasket
www.instagram.com/fiobasket


« Všechny články
Nikolka fandí basketu

Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: 1. liga


Název týmuGPGWGLP
1. Basket Fio banka Jindřichův Hradec 5 5 0 10
2. USK Praha B 5 4 1 9
3. Sokol Písek Sršni 5 3 2 8
4. BK Lokomotiva Plzeň 5 3 2 8
5. Slavoj BK Litoměřice 5 3 2 8
6. Basket Košíře 5 2 3 7
7. Basketball Nymburk B 5 2 3 7
8. Sokol Pražský 5 1 4 6
9. GBA Europe 5 1 4 6
10. Sokol Vyšehrad 5 1 4 6

Tento víkend


28.10.2018
18:00 Basket Fio banka J.Hradec
USK Praha B

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Mediální partneři


Mediální partner - hradeczije.cz Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz