Nadstavbu zahájí bankéři doma proti USK.

Nadstavbu zahájí bankéři doma proti USK.
27.2.2018

Pracovní týden si basketbaloví fanoušci Jindřichova Hradce opepří prvním duelem domácích basketbalistů v nadstavbové části Kooperativa NBL. Boj o udržení ligy započne proti soupeři z USK Praha ve středu od 18:00.

14 dnů pauzy po základní době. „Pauza" však rozhodně nevystihuje to, co se dělo za zavřenými dveřmi jindřichohradecké haly. Tvrdá příprava, pilování souhry, taktiky a týmového ducha. Dvanáctka basketbalistů od Vajgaru pod vedením dvojice Forejt-Jugo očekává první bitvu v boji o záchranu. „Chceme se soustředit na náš herní projev. Hodně jsme pracovali poslední tři týdny na herních systémech a doufám, že rozjeté USK zastavíme," komentuje přípravu Dalibor Fait.

Za zmínku stojí ona výborná forma USK Praha. Mladíci v čele s odchovanci Křivánkem, Sehnalem a Marešem naposledy jindřichohradecké basketbalisty zastavili ve 20. kole KNBL, kdy je na své palubovce jasně porazili 85:61. Výborné výkony týmu potvrdili Pražané také ve zápasech čtvrtfinálové série Helios Alpe Adria Cupu, ve které narazili na BK Armex Děčín. I přes absenci ústředního rozehrávače Sehnala, který plnil reprezentační povinnosti, dvakrát porazili 4. tým KNBL.

Lions však půjde o jejich vlastní výkon před domácími fanoušky. „Víme, že v dolní skupině budeme hrát se soupeři, kteří jsou pro nás hratelnější. My však chceme hledět především na náš výkon, aby naše hra šla nahoru. Doufám, že soutěž ještě zdramatizujeme," konstatuje domácí trenér Karel Forejt. „Budeme se snažit pro Jindřichův Hradec soutěž zachránit. Uvědomujeme si svou bodovou ztrátu na konci tabulky, půjdeme ale zápas od zápasu a pokusíme se manko postupně umazávat," zůstává i přes dosavadní neúspěchy pozitivní kouč Forejt.

Fanoušci mohou opět kupovat v předprodeji místenky na toto utkání přes odkaz ZDE.

Klub bude také nově na sociálních sítích provázet hashtag #společnězahradec. Pod ním mohou všichni naši fanoušci sdílet fotky a komentáře, ve kterých podporují náš tým. Věříme, že se společně semkneme a za Hradec ligu udržíme!


« Všechny články
Nikolka fandí basketu

Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: 1. liga


Název týmuGPGWGLP
1. Basket Fio banka Jindřichův Hradec 13 13 0 26
2. USK Praha B 12 10 2 22
3. Slavoj BK Litoměřice 13 8 5 21
4. Sokol Písek Sršni 13 7 6 20
5. BK Lokomotiva Plzeň 13 6 7 19
6. Basket Košíře 13 6 7 19
7. GBA Europe 13 4 9 17
8. Basketball Nymburk B 13 4 9 17
9. Sokol Pražský 12 4 8 16
10. Sokol Vyšehrad 13 2 11 15

Tento víkend


14.12.2018
20:00 GBA Europe
Basket Fio banka J.Hradec

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Mediální partneři


Mediální partner - hradeczije.cz Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz