Zápasy o všechno jsou tady!

Zápasy o všechno jsou tady!
9.5.2018

Tento víkend rozhodne o setrvání jindřichohradeckých basketbalistů v Kooperativa NBL. V pátek se od 18 hodin utkají doma v Městské sportovní hale s Královskými sokoly z Hradce Králové. A odveta bude následovat v neděli 13. května na soupeřově palubovce.

Víkend „V". Osmdesát minut hrací doby. Dvě existenční utkání o všechno. Již několik kol hráči od Vajgaru věděli, že je čeká baráž. O dvoukolové podobě s Královskými sokoly z Hradce Králové rozhodl až poslední víkend.

Pojďme si tedy představit prvoligový tým usilující o nejvyšší basketbalovou ligu. Základní kostru týmu tvoří čeští hráči se zkušenostmi z KNBL. Zmínit můžeme rozehrávače Andrese, pivoty Majerníka a O. Peterku nebo křídelníky Špačka a Jiříčka. Těsně před uzavřením přestupů soupisku Hradec doplnil o mladíky hrající za mistrovský Nymburk - Koláře a Martina Peterku. Křídelník Kolář už odehrál play-off za celek sokolů, avšak to, jestli mistrovský Nymburk Martina Peterku uvolní, se dozvíme až v pátek. Jindřichohradecká defensiva se však bude muset soustředit zejména na jedinou zahraniční akvizici soupeře, a to sice americké křídlo, Marquardta. Ten svými 32 body rozhodl 3. semifinále Hradce Králové proti Písku a obecně je pro tým sokolů velmi platným hráčem.

Tým jindřichohradeckých basketbalistů má však také co nabídnout! Ačkoli v posledním zápase nastoupil Fio basket bez cizinců, na baráž bude sestava opět v plné síle a připravena uspět. „Chybí" už jen jediné. Naši fanoušci!

Přijďte nás tedy v pátek 11. května podpořit a urvat nejdůležitější zápasy sezony. Vstupné na poslední domácí utkání sezony je zdarma. Pro fanoušky jsme taky připravili možnost cestovat s námi do Hradce Králové. Autobus se pomalu, ale jistě plní, a tak si zajistěte své prostřednictvím formuláře na odkazu bitly.com/Jedu-do-Hradce.


Karel Forejt (trenér Fio basketu JH) komentuje:
„Čeká nás boj o všechno. Zápas, ve kterém chceme dokázat, že do nejvyšší soutěže patříme. Důležité bude navázat na zlepšenou obranu z posledních zápasů a nechat na palubovce úplně vše. Věříme i v tradiční podporu našich věrných fanoušků."

Stanislav Zuzák (kapitán Fio basketu JH) komentuje:
„Máme před sebou dvě utkání o udržení nejvyšší basketbalové soutěže v Jindřichově Hradci. Tým se tvrdě připravoval a stále se ještě připravuje. Věřím, že se ukáže rozdíl mezi KNBL a 1. ligou. V té sice Hradec Králové dominoval, ale v semifinále play-off se dost „zapotil". Postoupil do finále přes tým Písku až po třech vyrovnaných zápasech s výsledkem 2:1. Doufám, že nedopustíme situaci z naší minulé baráže, kdy jsme první utkání doma prohráli a museli vše napravovat až ve druhém zápase na půdě soupeře. Věříme, že nás fanoušci přijdou na tato dvě veledůležitá utkání podpořit. Těšíme se na ně v pátek v Jindřichově Hradci a také případně v neděli v Hradci Králové, kam bude pro fanoušky vypraven autobus."


Basket Fio banka Jindřichův Hradec - Královští sokoli Hradec Králové

Rozhodčí: k nalezení v den zápasu na http://bit.ly/stats_baraz_FIOHRD
Komisař: Zdeněk Ringsmuth

video ze zápasu zde: http://bit.ly/tvcom_PO_FIOHRD
online tech. zápis zápasu zde: http://bit.ly/online_stats_baraz_FIOHRD

statistiky zápasu: http://bit.ly/stats_baraz_FIOHRD
hashtag zápasu: #FIOHRD #SPOLEČNĚZAHRADEC #BARÁŽKNBL

www.facebook.com/fiobasket
www.instagram.com/fiobasket


« Všechny články
Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: 1. liga


Název týmuGPGWGLP
1. Basket Fio banka Jindřichův Hradec 18 18 0 36
2. USK Praha B 18 15 3 33
3. Slavoj BK Litoměřice 18 10 8 28
4. Sokol Písek Sršni 18 9 9 27
5. BK Lokomotiva Plzeň 18 8 10 26
6. GBA Europe 18 8 10 26
7. Basketball Nymburk B 18 7 11 25
8. Basket Košíře 18 7 11 25
9. Sokol Pražský 18 6 12 24
10. Sokol Vyšehrad 18 2 16 20

Tento víkend


29.03.2019
19:00 Basket Fio banka J.Hradec
BK Lokomotiva Plzeň
31.03.2019
17:30 BK Lokomotiva Plzeň
Basket Fio banka J.Hradec

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Mediální partneři


Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz