Pavel Novák -  „70“

Pavel Novák - „70“
7.6.2018

Před několika málo dny dosáhl významného životního jubilea náš kamarád a významná osobnost basketbalového dění v Jindřichově Hradci i celého regionu, Pavel Novák- oslavil 70.narozeniny!

Pavel Novák patří k několika zcela zásadním osobnostem současnosti i historie basketbalu v J.Hradci. Již v 60.letech minulého století byl jako hráč podepsán pod tehdejšími úspěchy basketbalových mužů v historicky prvních sezonách v republikových soutěžích. Postupem času se stále více zapojoval do dění v tehdejším oddíle basketbalu TJ Slovan Jindřichův Hradec- působil na trenérských postech, jeho doménou se však stala práce organizační a funkcionářská- byl členem vedení basketbalového oddílu, členem VV TJ, stal se předsedou Okresního svazu basketbalu. Je zároveň dlouholetým členem OV ČUS (dřívějšího OV ČSTV) v J.Hradci. Je i basketbalovým rozhodčím. Těžko by se hledala činnost v basketbale v J.Hradci,které by se nevěnoval přímo či nepřiložil pomocnou ruku.
Po osamostatnění basketbalového klubu a postupu BK J.Hradec do 1.ligy a následně NBL se celkem logicky stává Pavel Novák jedním z členů nejužšího vedení klubu. Ve funkci tajemníka klubu odvedl za více než 10 let obrovské množství organizační práce, která byla často mravenčí, zvenčí možná někdy málo viditelná,ale pro chod klubu neocenitelná. Je třeba zmínit a zdůraznit, že všechny tyto činnosti vždy dělal zcela bez nároku na finanční odměnu! Pavel je prostě obrovský basketbalový srdcař!
Výjimečnou kapitolou v basketbalovém životě Pavla Nováka je pak jeho myšlenka a následná realizace Okresního přeboru jindřichohradecka, který se postupně po r. 1989 přetransformoval v celosezonní mezinárodní soutěž- Waldviertler Sparkasse Cup. Pavel je duší této soutěže, které se za mnoho let zúčastnilo více než 10 týmů z ČR a Rakouska, je nejen ředitelem soutěže,ale současně odřídil obrovské množství zápasů jako rozhodčí!
Záběr Pavla Nováka v rámci sportovního, kulturního a společenského života v našem městě je tak rozsáhlý, že nelze v této gratulaci zmínit vše. I kdybychom se snad o to chtěli pokusit, stejně bychom na mnoho jeho aktivit zapomněli!
Všichni baskeťáci BK Lions přejí oslavenci všechno nejlepší, hodně zdraví jemu i celé jeho rodině, mnoho životního elánu, sil a někdy i trpělivosti s námi. A v letech budoucích zase i mnoho radosti s basketbalovým míčem!

Pavouku, děkujeme!


« Všechny články
Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: 1. liga


Název týmuGPGWGLP
1. Basket Fio banka Jindřichův Hradec 18 18 0 36
2. USK Praha B 18 15 3 33
3. Slavoj BK Litoměřice 18 10 8 28
4. Sokol Písek Sršni 18 9 9 27
5. BK Lokomotiva Plzeň 18 8 10 26
6. GBA Europe 18 8 10 26
7. Basketball Nymburk B 18 7 11 25
8. Basket Košíře 18 7 11 25
9. Sokol Pražský 18 6 12 24
10. Sokol Vyšehrad 18 2 16 20

Tento víkend


Tento víkend nehrajeme

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Mediální partneři


Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz