5. FMR Cup

5. FMR Cup
19.6.2018

Historické jádro Jindřichova Hradce přivítalo v sobotu 16. června jedinečnou sportovní událost. Hlavním dějištěm memoriálového turnaje v trojkovém basketbalu FMR Cup Jindřichův Hradec bylo náměstí Míru a ulice Klášterská, kde se sešlo dvacet týmů v kategoriích chlapci U18 a mužské ELITE. Tým BO TUZEMÁK!!! z Ostravy si vítězstvím na tomto turnaji připsal již třetí triumf v rámci letošního ročníku Chance 3x3 Tour. Celek ve složení Jan Stehlík, Dalibor Fait, Jan Kratochvíl a Lukáš Stegbauer.

Výroční basketbalový memoriál už po páté připomínal naše kamarády a spoluhráče Filipa Sahana, Michala Fröhdeho a Romana Vacha. Mladé sportovce, extraligové hráče jindřichohradeckých Lions, kteří tragicky zahynuli při dopravní nehodě na cestě z tréninku v lednu 2014.

Čtrnáct účastníků kategorie ELITE bylo rozděleno do čtyřech skupin, ze kterých postupovaly vždy dva nejlepší celky do play off. Favorizovaní BO TUZEMÁK!!! prošli ve čtvrtfinále po velké bitvě přes Pivní vlky po výsledku 19:16. Přestože ostravský celek nezvládl prostřední část zápasu a ztrácel 7:11, závěr kontroloval, když klíčovými šestkami pojišťoval v závěru výhru Jan Kratochvíl.


V semifinále si pak BO TUZEMÁK!!! hladce poradili (22:11) s Dirty Cooking a ve finále se utkali s local kings ve složení Vojtěch Novák, Martin Bašta, Stanislav Zuzák a Štěpán Fical. Ti ve čtvrtfinále zdolali 17:11 tým V 7 v malý hale a v semifinále porazili Sojky 18:12. Sojky sice vedly 6:1, ale pak se projevila zkušenost local kings, kteří otočili na 15:11, a dokráčeli tak výhrou do finále.


Duel o třetí místo byl extrémně zajímavý, když Dirty Cooking utekli ze stavu 11:11 do velmi nadějného náskoku 20:16, a to tři minuty před koncem po trojce Daniela Zacha. Sojky během minuty a čtvrt otočily skóre a vyhrály 21:20. Dvojku s faulem trefil Štěpán Borovka a Juraj Páleník přidal necelé dvě minuty před koncem vítězné dva trestné hody. Bronzový tým hrál ve složení Štěpán Borovka, Andrej Červenka, Jan Maděra a Juraj Páleník.


Napínavé bylo i finále, kde vedli BO TUZEMÁK!!! rychle 4:0, ale local kings otočili na 6:8 ve svůj prospěch. Po šestkách Stanislava Zuzáka vedli local kings už 11:7 a o chvíli později 13:9. Jan Stehlík necelé dvě minuty před koncem trojkou srovnal na 13:13 a v závěru sám dvěma šestkami upravil konečné skóre na 15:13.


„Celou dobu jsme hráli velice dobře a byl jsem s naším výkonem moc spokojený. V podstatě až v posledních dvou zápasech, v semifinále a finále, nám to trochu přestalo padat. Náš výkon také určitě ovlivnilo, že jsme se na rozhodující zápasy přesouvali na jiné hřiště, nepadaly nám také trojky jako v úvodu turnaje. Hrál jsem se třemi mladými kluky a šlo nám to moc dobře. Finále bylo o jednom maximálně dvou míčích a tam se štěstí přiklonilo na stranu favorizovaných BO," hodnotil Zuzák výkony svého týmu.


Nejlepším střelcem turnaje byl Štěpán Borovka (Sojky), který s 35 body těsně přestřílel Stanislava Zuzáka (local kings), který dal 32 bodů. Na třetí příčce mezi střelci byli vítězný Jan Stehlík (BO TUZEMÁK!!!) a bramborový Roman Radovski (Dirty cooking) s 31 body.


Šestičlenné pole mladších chlapců U18 se rozdělilo do dvou skupin po třech týmech, dva nejlepší postupovaly do semifinále. Z „áčka" prošli dál Nekecej a střílej a Splash team. Ti vyzvali v semifinále týmy z druhé skupiny, a to Only buckets a Limonádníci. Do finále prošli Nekecej a střílej, ale ve finále narazili. Od Limonádníků dostali výprask 17:6. Třetí příčku ukořistil Splash team po výhře 16:12. Vítězové hráli ve složení Filip Štěpán, Jan Bártů a Vít Horký.


Pozornost nemalého počtu diváků přilákala Basket-Obchod.cz Skills Challege - dovednostní soutěž ve smečích a střelbě za obloukem. Jindřichův Hradec jako první zařadil tuto divácky atraktivní část v rámci Chance 3x3 Tour. Vítězem střelby za obloukem se stal jindřichohradecký snajpr Martin Bašta. Smečařská soutěž nabídla vyrovnaný boj mezi Daliborem Faitem (BO TUZEMÁK!!!) a Romanem Radovskim (Dirty cooking). Druhý jmenovaný nakonec zvítězil o jediný bod a odnesl si bohaté prize money.


„Turnaj se mi moc líbil. Při pátém ročníku byl poprvé zasazen přímo do centra Jindřichova Hradce, což byla velká změna k lepšímu. Pořadatelsky to bylo výborně zvládnuté a hrálo se mi skvěle. Trojkový basket vůbec nehraji, takže jsem si chvíli zvykal na trochu jiná pravidla, ale postoupili jsme do finále, tak to asi nebylo tak špatné," dodal Stanislav Zuzák, který loni působil v KNBL jako kapitán týmu Basket Fio banka Jindřichova Hradce.

Letošní transformace pozvedla turnaj po 4 ročnících o několik pater výš, stal se tak důstojnou vzpomínkou na trojici F.M.R. Do příštího ročníku slibují pořadatelé ještě lepší prostředí. V plánu je i vícedenní turnaj s kulturním programem.


Děkujeme všem partnerům a fanouškům za podporu tohoto turnaje.

Partneři turnaje:
"Chance, ČBF, Město Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj, Agrola, Sparkasse, Stavební firma Sahan, Fruko Schulz, HB Beton, Basket-Obchod.cz, M2C, Dastax, Red Bull, Oreo, Podlahářství Martin Vlček, ČIS spol. s r.o.,Josef Bobr"


Pořadí kategorie ELITE:

1. BO TUZEMÁK!!! (Jan Stehlík, Lukáš Stegbauer, Jan Kratochvíl, Dalibor Fait)
2. local kings (Štěpán Fical, Stanislav Zuzák, Martin Bašta, Vojtěch Novák)
3. Sojky (Andrej Červenka, Jan Maděra, Juraj Páleník, Štěpán Borovka)
4. Dirty Cooking (Roman Radovskii, Daniel Zach, Honza Veselka, Miroslav Rozkot)
5. Pivní vlci (Lukáš Siruček, Lukáš Kraus, Tomáš Šustek, Petr Majerik)
6. Facetime (Lukáš Sychra, Vojtěch Růžek, Adam Klepač, Daniel Szarowski)
7. V 7 v malý hale (Adrian Melski, Lukáš Kantůrek, Petr Šlechta, Štěpán Picka)
8. Team Strýčka Fida (Pavel Míšek, Jan Tomanec, Adam Novák, Miroslav Fidler)
9. Kačeři (Vojtěch Vejvar, Matěj Sůva, Erik Klepač, Filip Hauzer)
10. Pocem, kam jdeš (Vojtěch Šourek, Matěj Musil, Robert Bzonek, Filip Štoidl)
11. Rysové (Martin Kvapil, Karel Zeis, Ondřej Žák)
12. Grit & Grind (Dominik Adasek, Michael Soukup, Matěj Schinko, Jiří Kysela)
13. Táboráci (Vojtěch Žáček, Martin Budín, Jiří Holý, Tomáš Jílek)
14. Enjoy the Show (Jaroslav Pintner, Pavel Guthais, Nikola Holub, Tomáš Jindra)

Pořadí kategorie Boys U18:

1. Limonádníci (Vít Horký, Filip Štěpán, Jan Bartů)
2. Nekecej a střílej (Oskar Burgmann, Adam Zápach, Alex Rangl)
3. Splash team (Ondřej Chvála, Jiří Fučík, Vojtěch Brom)
4. Only buckets (Mikuláš Bredl, Jordan Oupoh, Bohumil Železo)
5. B-Ballers (Vladan Primak, David Líbal, Tomáš Dejmek)
6. Rakeťáci (Daniel Chyška, Marek Picka, Ondřej Minář)


« Všechny články
Nikolka fandí basketu

Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: 1. liga


Název týmuGPGWGLP
1. Basket Fio banka Jindřichův Hradec 18 18 0 36
2. USK Praha B 18 15 3 33
3. Slavoj BK Litoměřice 18 10 8 28
4. Sokol Písek Sršni 18 9 9 27
5. BK Lokomotiva Plzeň 18 8 10 26
6. GBA Europe 18 8 10 26
7. Basketball Nymburk B 18 7 11 25
8. Basket Košíře 18 7 11 25
9. Sokol Pražský 18 6 12 24
10. Sokol Vyšehrad 18 2 16 20

Tento víkend


22.02.2019
19:00 Basket Fio banka J.Hradec
SKB ZLÍN

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Mediální partneři


Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz