V ČP končíme

20.12.2018

Po velmi dobrém výkonu, kdy jsme byli po většinu utkání zcela vyrovnaným soupeřem týmu ze 2. průběžného místa KNBL - Dekstone Tuři Svitavy, končí naše cesta letošním ročníkem ČP.

Ve středu 19.12.2018 jsme se v rámci osmifinále ČP střetli s aktuálně druhým týmem tabulky KNBL, týmem Dekstone Tuři Svitavy. A dlužno poznamenat, že soupeř přijel v plné sestavě. Nám, kromě zraněných hráčů, chyběl hostující Kuba Jokl, který v této fázi poháru nastoupil za mateřské Brno a hrát tedy nemohl.

Na soupeře jsme se pečlivě připravovali, hráči byli dobře namotivovaní, chtěli odehrát kvalitní utkání. Přesto nám začátek a podstatě celá první čtvrtka utekla, všude jsme byli pozdě, nedařila se střelba, hráli jsme bojácně. Jen kapitán Standa Zuzák držel naše naděje. Výsledkem bylo skóre po 1.čtvrtině 14:28! Vypadali jsme na ručník. Hráčů Svitav byla plná palubovka. A diváci v hale vzhlíželi k dalšímu průběhu zápasu s obavami.

Po přestávce se začaly dít věci! V domácích dresech nastoupil zcela jiný tým. Začali jsme bojovat, hráli jsme tempo basket, výborně jsme bránili. Nepouštěli jsme hráče Turů do jednoduchých střeleckých pozic. A přesto, že byli schopni proměnit i těžké střely, začali jsme se jim ve skóre přibližovat. Druhá čtvrtka neměla, v podání aktuálního složení našeho týmu, prakticky chybu. Ke Standovi se přidávali ostatní, konečně nám začaly padat střely z vypracovaných pozic. Komu se nedařilo na útočné polovině, nechával maximum sil v obraně. Takový výkon jsme od našeho týmu letos ještě neviděli, žádný ze soupeřů nás k takovému nasazení nepřiměl. Třešinkou na dortě byla pak trojka skoro z půlky hřiště od Jirky Šouly v posledni vteřině, která nás přitáhla na rozdíl pouhých 3 bodů v poločase!

Dalo se očekávat, že Svitavy po poločasové přestávce přitáhnou opratě, ale na našich hráčích bylo vidět, že chtějí rovněž uspět. Fakt, že jsou schopni držet krok s kvalitním soupeřem, jakoby by je polil živou vodou.

Třetí čtvrtina byla zcela vyrovnaná, několikrát jsme byli na rozdílu těch 3 bodů. Ale ta střela, která by znamela vyrovnání nebo snížení na pouhý 1 bod, nikdy nepadla. A mnohé z nich byly z dobrých pozic. Na druhé straně  dokázali hlavně zkušení hráči soupeře vždy včas reagovat. Po třetí čtvrtině byl rozdíl ve skóre 6 bodů ve prospěch Svitav, když naopak se sirénou proměnil trojku  Aiken. Vše zůstalo otevřené. Atmosféra v hale vynikající!

Poslední část zápasu byla z obou stran bojovná, jako celý zápas. Ale postupem času se začala projevovat lepší fyzická kondice soupeře, která je každý týden prověřována v kvalitních zápasech NBL a na druhé straně naše úzká rotace, kdy jsme celé utkání odehráli prakticky v 6 hráčích. Opět nám nepadlo několik střel z dobrých pozic, několikrát jsme zvolili v útoku špatné řešení. Soupeř byl i v této fázi zápasu schopen trestat. Přesto jsme bojovností nedopustili, aby takto dobré utkání z naší strany, bylo pokaženo konečným výsledkem. Prohra o 13 bodů s takto kvalitním týmem, jakým v letošní sezóně Svitavy jsou, není pro nás ostudou. Naopak myslím, že oba týmy svými výkony dali  fanouškům pěkný předvánoční dárek. Zápas se musel líbit. Rozdíl mezi týmy je logický, ale ve středu večer rozhodla lepší úspěšnost střelby a hlavně větší rotace týmu Svitav. Je vidět, že jdeme dobrou cestou. Ale máme před sebou i hodně práce! Cíl je jasný - zpět do KNBL!

Střelci JH: Zuzák 24, Stegbauer 15, Tomanec a Šoula 11, Lipkins 10, Bašta 5

Svitavy: Aiken a Slezák 19. O¨Brien 17, Svoboda 8, Marko 6, Kotásek, Puršl, Kovář 5, Teplý 3, Jelínek 2

Trojky 6 : 12, TH  22/18 : 23/17, fauly 21:25

Rozhodčí: Kec, Kapaňa, Zatloukal