Lions v KNBL - nová rubrika sledujicí naše mladíky v nejvyšší lize

27.1.2019

Představujeme Vám novou rubriku "Lions v KNBL", která sleduje naše 3 hráče, kteří zároveň nastupují za týmy v nejvyšší basketbalové lize. Po každém kole Kooperativy NBL se můžete těšit na infografiku a článek se statistikami Lukáše Stegbauera a Jakuba Jokl z Egoé Basket Brno a Jiřího Šouly nastupující za BC Geosan Kolín. Jako první si shrneme 21. kolo Kooperativa NBL.

Tým BC Geosan Kolín, za který nastupuje křídelník Jiří Šoula si připsal důležitou výhru 79:76 proti rozjetému USK Praha. Jirka odehrál v zápase 23 minut, za kterých sice stihl pouze 3 body, 4 doskoky a 1 asistenci, ale rozhodně byl důležitým článkem týmu. Pro Kolín je to první výhra od 12. prosince, kdy museli čelit nelehké situaci v podobě série porážek.
Kolín se úspěchem přiblížil na jednu výhru za Brno a právě s USK a v Pardubicích ještě může zkusit zamotat situaci s postupem do skupiny A1.

Jihomoravský Egoé Basket Brno na palubovce Sluneta Ústí nad Labem utrpěl porážku 86:78, které nezabránili ani Lukáš Stegbauer s Jakub Jokl. Druhý jmenovaný se bohužel do hry moc nepodíval, za 4 minuty stihl pouze jednu asistenci a doskok. Zato Lukáš odehrál svou tradiční porci minut (sezonní průměr 28 minut na zápas). Za 26 minut v utkání proti Slunetě zapsal 7 bodů a jediný doskok.
Brňané v Ústí nepříjemně kousali a až do konce se drželi ve hře, nakonec však padli 86:78 a Sluneta tak aspoň dočasně smyla pachuť dvou posledních debaklů.