Lions v KNBL po posledním kole základní části!

3.2.2019

V Kooperativě NBL se včera odehrála poslední kola základní části, po kterých se tabulka definitivně rozdělila na dvě nadstavbové skupiny. My v rubrice Lions v KNBL opět sledovali naše mladíky, kteří v extraligových týmech bojují. Ve dvaadvacátém kole bylo rozhodně o co hrát, a tak si pojďme výkony Stegbauera, Šouly a Jokla zrekapitulovat.

Ačkoli BC Geosan Kolín a Basket Egoé Brno hráli paralelně proti jiným soupeřům, v souboji o pozici v tabulce sváděli boj na dálku. Brno mělo situaci ve svých rukou, výhra by pro ně automaticky znamenala postup do skupiny A1 a jistotu předkola play-off. Kolín se mohl pokusit o senzaci v Pardubicích a doufam, že Brno proti Hradci Králové zaváhá.

Na Pardubické palubovce se nevyhrává každý den. Kolín však s Jiřím Šoulou v základní sestavě vstoupil do zápasu odhodlaně se poprat o poslední místo ve skupině A1. Jirka nakonec odehrál 26 minut, za které stihl 7 bodů, 4 doskoky, 2 zisky a 6 získaných faulů. Byl tedy jedním ze strůjců pro Kolín skvělé výhry 78:84.

Situaci v tabulce KNBL však měli v rukou jihomoravští basketbalisté. Za Brno již stabilně nastupuje na pozici prvního hráče z lavičky Lukáš Stegbauer, který si odehrál opět svou "porci minut" - na hřišti jich strávil 26 a 49 sekund k tomu. Lukáš zapsal dohromady 6 bodů, 5 doskoků a 4 asistence s celkovou validitou 12. K výhře domácího Basketu Egoé přispěl i třetí hráč nastupující paralelně v KNBL i v první lize za Lions - Jakub Jokl. Ten se podíval do utkání hned od začátku, z "první pětky" odehrál 12 minut, za které zapsal 2 body, 6 doskoků a 2 bloky.

Nyní liga rozlosuje nadstavbové části skupin A1 a A2. O dalších statistikách a výkonech našich hráčů v KNBL Vás budeme opět v rubrice "Lions v KNBL" informovat.