Lions v KNBL: první kola nadstavby!

9.2.2019

Ve středu a v pátek rozehrála Kooperativa NBL svá další kola. V nadstavbové části se utkali jindřichohradečtí borci za Brno v Pardubicích a za Kolín na palubovce USK Praha. Jak si mladíci vedli?

Extraliga v posledních kolech rozdělila svou tabulku na dvě poloviny. Naši hráči, kteří v KNBL působí, jsou jak v A1 - Basket Egoé Brno (Stegbauer, Jokl), tak v A2 - BC GEOSAN Kolín (Šoula). Boje o umístění v tabulce a další postup v lize (baráž/playoff) rozehrálo Brno na domácí palubovce s Pardubicemi a Kolín pátečním zápasem na USK.

Brno bylo v prvním kole nadstavbové skupiny A1 z 8. místa jasným "outsiderem" utkáním. Avšak ve své aktuální formě potvrdili, že dál stínají hlavy úřadujícím medailistům. Jejich další obětí se stala Beksa, když v Brně podlehla rozdílem jediného bodu 81:80. Lukáš Stegbauer se na výhře podílel za 23 minut 6 body, 2 doskoky a celkovou užitečností 7. Jakub Jokl, který do zápasu naskočil jako první pivot, zapsal 12 bodů (2. nejlepší střelec týmu) a 3 doskoky s celkovou užitečností 15. To všechno za 21 minut na hřišti.

Kolín své úvodní utkání v A2 sehrál až v pátek, kdy změřil síly s pražským USK. USK dokázalo zhola nemožné, když ještě minutu do konce čtvrté čtvrtiny ztrácel doma s Kolínem 80-90, aby zápas ještě dotáhl k vítězství! O tom rozhodl až v prvním prodloužení, které jasně vyhrál 110:99. 2. nejvytíženějším hráčem Kolína s 37 minutami na hřišti byl Jiří Šoula. Jirka stihl zapsat 16 bodů a 4 doskoky, s celkovou užitečností 16 však ani tak prohru svého týmu nedokázal zamezit.