Basketbal Olomouc- Basket Fio Banka J.Hradec 95:86

2.3.2019

Z Olomouce se vracíme s druhou porážkou v sezóně.

Proti takřka kompletnímu domácímu týmu jsme bohužel nastoupili ve velmi okleštěné sestavě. Do zápasu se tentokrát nezapojil žádný z hráčů NBL, protože na poslední chvíli nepřijel ani Radek Farský. Kromě dlouhodobě zraněných, chyběl z důvodu školních povinností i Š.Fical. Špatný výkon odvedli v čase stráveném na palubovce Bzonek a Filič, takže nemohli být více využiti. Druhý jmenovaný navíc rychle sbíral zbytečné fauly. Slabý den měl tentokrát i Martin Bašta, takže s plnou sestavou domácích se bila především čtveřice hráčů - Tomanec, Zuzák, Lipkins a Kantůrek, kteří předvedli heroický výkon. Díky nim jsme s domácími drželi krok, ve třetí čtvrtině jsme dorovnali 12 bodové manko a do poslední části hry se šlo za vyrovnaného stavu 69:69. Ještě v průběhu 4. čtvrtiny jsme šli i do vedení. V závěru se však celkem logicky začala projevovat únava našich klíčových hráčů, neproměnili jsme i několik volných střel a soupeř šel přes nás. A v závěru si vedení pohlídal.

Statistiky:

Domácí: Urbánek 27, Jurka 15, Scripariu 14, Sehnal 13, Dedek 9, Jančík a Tůma po 6, Šmerda 5

Hosté: Tomanec 31 (9 doskoků), Zuzák 22 (7 doskoků, 5 as.), Lipkins 20, Kantůrek 8 (7 doskoků, 8 as), Bašta 5, Bzonek, Filič