S Prostějovem o šedesát!

8.3.2019

V 5. kole nadstavbové části první ligy se Jindřichův Hradec utkal se svým soupeřem z Prostějova. A že mu měl co vracet! Prostějov byl prvním týmem, který Lions v této sezoně pokořil. Kdo by však čekal vyrovnané derby, zmýlil by se! Lions se od začátku ujali vedení a dokráčeli tak k jasné výhře 119:64!

S jedinou posilou z KNBL - Lukášem Stegbauerem, nastoupili Lions k 5. kolu proti osmici hráčů z BCM Orli Prostějov. Od začátku zápasu bylo jasné, kdo má v utkání navrch. Lions po první čtvrtině vedli o 20 bodů, po 20 minutách téměř rekordně 70:26. Zápas byl tedy už takřka rozhodnut.

Karel Forejt po zápase:

Včera jsme odehráli zápas proti mladému týmu Prostějova s touhou vylepšit naši obrannou činnost posledních týdnů. K utkání chlapci přistoupili velmi zodpovědně a snažili se soupeře ubránit, né přestřílet. Zahráli si všichni a hosté si nakonec odvezli i slušný bodový příděl. Nyní se musíme dobře připravit na poslední duel finálové skupiny ve Zlíně, kde nás čeká natěšený a velmi kvalitní soupeř."

Naše cesta pokračuje dál - posledním zápasem nadstavby, kdy vyrazíme do dalekého Zlína.

Basket Fio banka Jindřichův Hradec - BCM Orli Prostějov 119:64 (35:15, 70:26, 95:47)

rozhodčí: Vošahlík Marek, Ulrych Lukáš
komisař: Peška Petr
počet diváků: 420

Body domácí: Zuzák 24, Stegbauer a Lipkins oba 20, Tomanec 15, Filič 13, Bašta 12, Fical 7, Kantůrek 5, Bzonek 2, Štoidl 1

Body hosté: Borovka 24, Klepač 16, Sychra 7, Havel 6, Pelikán 5, Medek, Palenik a Nosek všichni 2