Postupujeme do semifinále první ligy!

6.4.2019

Už ve třetím zápase čtvrtfinálové série proti Plzni si jindřichohradečtí basketbalisté zajišťují postup do další fáze soutěže. Výhra 107:79 znamená ukončení série v poměru 3:0. Nyní čeká Lions semifinále na 2 vítězné zápasy. Svého soupeře budou znát po dohrání zbylých sérií.

První dvě čtvrtfinále byla pro jindřichohradecké mužstvo rozhodnutá po prvním poločasu, ve třetím utkání série se Plzeň držela ještě po změně stran, i když hrála pouze v sedmi hráčích. Ve 21. minutě ztrácela jen čtyři body (47:43). Domácí tým hodně zlobil především Václav Honomichl, jenž v každé půli nastřílel do koše favorita po 14 bodech. Nutno dodat, že mu k roli střeleckého lídra zápasu hodně pomohla nedůrazná obrana Fio Basketu. V pohodě a neomylně tak mohl zakončovat své časté individuální průniky.

Jihočeský tým nastoupil s plnou dvanáctičlennou sestavou, v níž se poprvé objevil šestatřicetiletý centr Jiří Hubálek. Pro někdejšího reprezentanta, jenž se do českých soutěží vrací po čtrnácti letech, které strávil v USA, Saúdské Arábii, Argentině, Rakousku, Libanonu, Íránu a hlavně v Itálii, to byla premiéra jako hrom. Nastřílel 26 bodů, doskočil 7 míčů, šestkrát asistoval a získal 5 faulů.

Měl famózní střelbu z perimetru 6/5. Trojkami se k němu přidali Terrell Lipkins (3/3), Martin Bašta (5/3), Radek Farský a Lukáš Kantůrek (oba 2x). Právě díky dálkové střelecké smršti s téměř padesátiprocentní úspěšností domácí celek nedovolil plzeňské Lokomotivě, aby mohla doufat v lepší výsledek. Nakonec opět stovce neutekla, smečí ji dovršil Robert Bzonek (39. - 101:77).

Fio Basket čtvrtfinálovou sérii proti Plzni ovládl 3:0. Semifinále začne v pátek 12. dubna v 19 hodin určitě doma. Na název soupeře si bude muset ještě počkat. Může to být pražská GBA EU (vede 2:1 nad Litoměřicemi), Jihlava (1:2 s Olomoucí), nebo Písek (vyhrál 3:0 nad Zlínem).

Basket Fio banka J. Hradec - BK Lokomotiva Plzeň 107:79 (23:16, 47:38, 80:62)

Body domácí: Hubálek 26, Lipkins 19, Zuzák 14, Bašta 11, Filič 10, Tomanec 9, Kantůrek 6, Farský 6, Bzonek 2, Stegbauer 2, Šoula 2, Fical

Body hosté: Honomichl 28, Lejsek 21, Zeman 12, März 7, Doljak 5, Cerha 5, Karlíček 1.

Tretné hody: 23/20:18/10.
Trojky: 15:5. Fauly: 20:23.

Rozhodčí: Perlík - Slanina - Bohata