Příprava očima hlavního trenéra Karla Forejta
16.7.2014

Hlavní trenér našeho seniorského celku si udělal čas a pro náš web přiblížil plán přípravy včetně jeho představ.

Pozn. autora: Článek je určen pouze pro potřeby webu www.bkjh.cz a není určen pro jiné sdělovací prostředky.

Náš realizační tým má již zcela jasno o průběhu přípravy a především požadavcích na jednotlivé hráče. Plán přípravy byl již upřesněn v předchozích článcích, s trenérem Forejtem jsme se tedy zaměřili na vlastní průběh přípravného období.

"Příprava začne 4. srpna již tradičně na atletickém oválu a první dny budou z hlediska intenzity ty nejnáročnější. Kromě atletiky je samozřejmostí sportovní hala, posilovna a samozřejmě speciální cvičení ve fitnesscentru pod vedením paní Bolfové." přibližuje Karel Forejt první a asi tu nejméně oblíbenou část přípravy.

Karel Forejt nám také upřesnil konkrétní požadavky na hráče v úvodu přípravy. "Hráči postupně projdou od obecné vytrvalosti, přes rychlostní vytrvalost až k samotné rychlosti. V posilovně budou 4x týdně, u paní Bolfové 2x týdně. V hale budeme dopoledne převážně zlepšovat individuální činnosti hráčů (střelba, dribling apod.) a poté večer probírat taktické požadavky a nacvičovat týmovou souhru."

Hlavní trenér přiznává, že každý z hráčů obdržel individuální plán přípravy a na začátku přípravy týmu musí být každý hráč dostatečně připravený. "Od srpnové přípravy očekávám doplnění fyzického fondu jednotlivců. V září nám již začne herní příprava zaměřená na souhru týmu. Já věřím, že letošní harmonogram zápasů je více než kvalitní. Letos se nám ji podařilo sestavit již před dovolenou a to je velkým pozitivem. Jsem také velmi rád, že 3 Američané se k týmu připojí již v polovině srpna a budou tak mít dostatek času se adaptovat na tým a především na změnu času a náročné cestování."

Lodivod LIONS přiznává, že do letošní sezóny vstupuje s velkým očekáváním. "Věřím, že letošní kádr jsme poskládali velice kvalitně a že společnými silami posuneme LIONS zase o kousek dopředu. Máme jasnou představu o našem herním stylu, který chceme praktikovat. Naše hra by měla být rychlejší a agresivnější. Měla by se opírat o výkony zámořských posil a zkušených českých hráčů Zuzáka a Nováka. Věřím také v další výkonnostní vzestup Tomáše Vošlajera".

A co naši mladí hráči? Ani na ty Karel Forejt nezapomněl a přiznává, že letos by jejich minuty měly mít vzrůstající tendenci, zároveň však dodává, že konkurence bude v letošním ročníku opravdu vysoká. "V týmu máme několik mladých a perspektivních borců, kteří již mají s Mattoni NBL zkušenosti. Jedná se o Petra Andrese, Karla Aušprunka, Adriana Melskiho a Petra Šlechtu."

K nim však musíme připočítat i nové tváře. V minulém ročníku byli na soupisce i odchovanci našeho klubu Vojta Žižka, Adam Novák, Petr Satrapa a Jan Šebek. K nim v letošní sezóně přibudou noví hráči, se kterými počítáme v dlouhodobé koncepci klubu. O místo budou bojovat 3 noví mladíci. Z Nymburka přichází reprezentant do 20 let Lukáš Štegbauer, který je odchovancem nejlepšího českého týmu a operuje na pozici pod košem. Na perimetr pak přichází Jakub Hanuš, odchovanec Pardubic, který v minulé sezóně působil v extraligovém kádru juniorů pardubické Beksy a Radek Vartecký, který je odchovancem jihočeského Písku. "A já očekávám velmi tvrdý konkureční boj o místo na všech postech, vše ale v duchu fair-play a s jasným cílem - být úspěšní jako celek." dodává Karel Forejt k realizačnímu týmu.

K mladým hráčům můžeme dodat ještě jednu důležitou informaci. Všichni novici budou kromě našeho áčka působit nejen v naší rezervě, minuty budou sbírat i v našich partnerských klubech - druholigovém Písku a především v prvoligové Jihlavě. Sportovní ředitel Radim Valcha k mladým hráčům dodává: "Nově příchozí hráči jsou pro nás velice důležití z hlediska dlouhodobé koncepce našeho klubu. Již v letošní sezóně plánujeme využití v našem ligovém kádru, mladí hráči však potřebují hrát - právě proto budou mít možnost zdokonalovat své schopnosti v našich partnerských týmech a postupně tak zvyšovat svou výkonnost. Tito hráči pro nás mají smysl právě z důvodu dlouhodobé koncepce a jejich postupného zvyšování výkonnosti a tím i minut v Mattoni NBL. Nejedná se o jednorázové doplnění kádru, jde opravdu o dlouhodobou spolupráci."

Za 2 týdny začínáme, liga se blíží. Sledujte i nadále naše stránky s novinkami!


« Všechny články
Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: 1. liga


Název týmuGPGWGLP
1. Basket Fio banka Jindřichův Hradec 18 18 0 36
2. USK Praha B 18 15 3 33
3. Slavoj BK Litoměřice 18 10 8 28
4. Sokol Písek Sršni 18 9 9 27
5. BK Lokomotiva Plzeň 18 8 10 26
6. GBA Europe 18 8 10 26
7. Basketball Nymburk B 18 7 11 25
8. Basket Košíře 18 7 11 25
9. Sokol Pražský 18 6 12 24
10. Sokol Vyšehrad 18 2 16 20

Tento víkend


Tento víkend nehrajeme

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Mediální partneři


Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz