Z Prostějova si vezeme výhru 77:85

26.04.2017

Orli šli od úvodu do vedení a první čtvrtina jim patřila v poměru 28:19 především díky 15 bodům Jacobse.

Po čtvrtinách: (28:19,44:37,64:61)

Naopak na druhé straně nás držel Dalibor Fait, který si zapsal za prvních 10 minut na hřišti 13 bodů.

Druhá čvrtina byla plná faulů a ztrát. Do 4. minuty zápasu byl náš tým schopen zapsat 12 bodů a dostat se tak zpátky do hry, avšak ve zbylých minutách zápasu si nebyl schopen vytvořit pozici a zaznamenal pouhých 5  bodů. Prostějov se opět dokázal odpoutat na poměr 44:37.

3. čtvrtina byla přetahovaná o každý bod, ze které však vyšli lépe naši LIONS a na konci periody byli na dosah 3 bodů. Skórem 64:61.

Výborná střelba našich cizinců otočila skóre a díky pevné ruce Malcolma Brookse, který si připsal 31 bodů vítězíme skórem 77:85.

Karel Forejt (trenér Lions Jindřichův Hradec):

Jako většina zápasů s Prostějovem to bylo vyrovnané až do konce a rozhodly drobnosti. Chtěli jsme dát prostor hráčům z lavičky, ale to se povedlo jen částečně. V prvním poločase jsme měli velký problém díky dobré hře Prostějova, hlavně díky mladým hráčům, kteří předvedli kvalitní výkon a Prostějov může jít do baráže se zvednutou hlavou. Kvalitu, aby uspěl, má jednoznačně. A to jim také přeji.

David Hájek (asistent trenéra Orli Prostějov):

V sestavě, ve které jsme byli, tak ten výkon nebyl špatný. Na perimetru jsme v podstatě hráli s juniory a myslím, že se toho zhostili velmi dobře. V okamžiku, kdy Jindřichův Hradec působil podceněným dojmem, tak jsme šli přes ně. Aby Hradec vyhrál, musel trošku přitlačit a když přitlačil, tak jim to bohužel stačilo. V půlce nám odešli pivoti, řekl bych jak v útoku, tak i v obraně. Tam byla chyba, kdyby jsme pod košem hráli líp, tak bychom to možná zvládli a zvítězili.

Hráč utkání: Dalibor Fait

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Jacobs Ethan Thomas 24, Nábělek Martin 15, Novák Martin 12, Fitzpatrick Brian Edward 10, Váňa František 8, Goga Adam 7, Choleva Adam 1, Souček Marek 0, Vašát Viktor 0
Střelci hosté:Brooks Malcolm Joseph 31, Fait Dalibor 15, Zuzák Stanislav 11, Lipkins Terrell Lee 9, Tawiah Christopher Kwame Agyeman 8, Dlugoš Theodor 4, Stegbauer Lukáš 4, Šoula Jiří 3, Canty Ryan Nicholas 0, Novák Jakub 0, Novák Vojtěch 0, Šustek Tomáš 0

Partneři

ISOLINE - Dodavatel pitného režimu Hlavní partner - Nadační fond RBB invest RBB Invest, a.s. BORA Zahradní centrum Jindřichův Hradec Pizza Baroko Jindřichův Hradec
ČEVAK HB Beton s.r.o. Pivovar Bernard Penzion Na 15. poledníku SportMeBavi.cz
Hlavní partner - NEST.HB spol. s r.o. BAR & HOSTEL UDÍRNA P-Atelier JEDNOTA Jindřichův Hradec Kozlovna Měšťan Jindřichův Hradec Pizzerie Padrino Jindřichův Hradec EUROVIA CS STAVISERVIS spol. s r.o. PROSPERE s.r.o. MALCOM CZ DK OPEN