První zápas sezóny nám nevyšel. Prohráváme na palubovce Opavy o 34 bodů.

04.10.2017

Ve středu 4. října jsme odcestovali k prvnímu utkání Kooperativa NBL do daleké Opavy. V zápase plném ztrát a nepřesností jsme prohráli v poměru 107-73.

Po čtvrtinách: (31:23,60:43,82:60)

Po výsledkově vydařené přípravě (7 výher, 3 prohry) se náš tým vydal k svému prvnímu mistrovskému utkání na palubovku slezské BK Opavy.
Bohužel po nervózním začátku, kdy nám Opava nasázela 7 trojek, jsme začali ztrácet, a tak se odvíjel i zbytek utkání. Během zápasu jsme napáchali celkem 27 ztrát, které společně s velmi dobrým procentem střelby domácích vedly k naší porážce 107-73.

Ohlasy trenérů na pozápasové tiskové konferenci:

trenér Fio basketu Karel Forejt:
"Gratuluji Petrovi, gratuluji Opavě k jednoznačnému vítězství. My jsme chtěli odehrát určitě lepší zápas. Chtěli jsme nějakou tu "pohodu" z té přípravy přenést i do soutěžního utkání a to se nám bohužel nepovedlo. Jedno číslo hovoří za vše. Dneska jsme měli 27 ztrát a s takovou tady nemůžeme pomýšlet ani na sympatický výsledek, v který já jsem věřil. Vyhrát v Opavě je vždycky hodně složité, mají to tady složité všechny týmy této soutěže. Ale já jsem fakt věřil, že odehrajeme mnohem lepší zápas a bohužel ty ztráty nás neskutečně srážely. Skóre potom narůstá, když Opava dávala díky nám lehké koše a naopak my někdy vyložené pozice nejsme schopni vyřešit. Ono to potom jde rychle nahoru a pak ztrácíme hlavu. Na tom našem výkonu, zejména v závěru není už moc co hodnotit, snad jen jediné pozitivum je, že jsem udržel nějakou tu rotaci vyšší, a že ti mladí hráči hrajou..."

trenér domácích Petr Czudek:
"Díky za gratulaci. Samozřejmě vstupní zápas je vždycky složitý. Víme, že Jindřichův Hradec měl pohodu, měl dobré výsledky v přípravě. Nabádal jsem, že mančaft musí být koncentrovaný. V prvním poločase velice solidní útok, ale tím jak se hrálo rychle, tak měl soupeř samozřejmě víc možností skórovat, ale přesto osm útočných doskoků je na mě moc, tam jsme párkrát "zachrápali". Druhý poločas jsme vybudovali náskok, dostali minuty mladí kluci, za to jsem rád. Za to jsem zcela rád i za Karla, že je odvážný a pouští tam kluky ročníku 98, což je super, že si šáhnou. Je to pro nás vítězství, trošku mě mrzí ty doskoky, které jsme prohráli o deset, trošičku tristní trestné hody nás trošičku trápily. Šedesát procent by nás mohlo mrzet v jiných zápasech..."

Příští utkání odehrajeme opět na venkovní palubovce, 11. října se střetneme s MMCITÉ Brno.

BK Opava - Basket Fio banka J. Hradec 107:73 [KNBL]

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Jones, Stegbauer oba 16, Tawiah 12, Lawhorn 10, Bašta 6, Fait 5, Zuzák 4, Šoula 4, Kantůrek , Dlugoš , Fical , Novák V.
Střelci hosté:Šiřina 20, Jurečka 12, Bujnoch, Gniadek, Klečka všichni 11, Zbránek, Kvapil oba 10, Bukovjan, Kouřil oba 9, Slavík, Dragoun oba 2