Osmé kolo znamená další porážku.

Osmé kolo znamená další porážku.
11.11.2017

Ve svatomartinskou sobotu 11. listopadu zavítal Fio basket na palubovku Turů bojovat o první výhru v sezoně. Na tu si jindřichohradečtí budou muset bohužel ještě počkat, ve Svitavách padli 89:71.

Kooperativa NBL
11.11.2017
DEKSTONE Tuři Svitavy 89
Basket Fio banka J.Hradec 71
Rozhodčí: Hošek Jan, Kurz Vlastimil, Holubek Tomáš
Komisař: Pavel Hlaváček
Diváci: 
Po čtvrtinách: (20:15,39:35,67:48)

Boj na palubovce favorita pro Jindřichův Hradec nezačal vůbec špatně. V prvním poločasu bylo ze strany hostujících vidět velká bojovnost, snaha v obraně a touha po první výhře v sezoně. Druhý poločas se však „probudili" domácí Tuři, kteří po vstupu 7-0 převzali otěže zápasu. Svitavští, které v posledních týdnech trápí marodka hlavních hvězd, spoléhali na trio českých mladíků Kotásek (19 let) - Puršl (20 let) - Kovář (17 let), kteří svoji šanci naplno využili.


Deváté kolo odehrají „bankéři" před domácím publikem v sobotu 18. listopadu proti USK Praha. Místenky si můžete koupit na webu www.bkjh.cz/vstupenky.


Karel Forejt hodnotí zápas:
„Gratuluji Lubošovi k zaslouženému vítězství. Svitavy, ikdyž jsou oslabeni, byli favoritem tohoto utkání. My jsme na naše poměry odehráli vcelku slušný první poločas. Byla tam vidět vůle a hlavně hlad po prvním vítězství a přerušit nelichotivou sérii. Bohužel jsme nezachytili začátek druhého poločasu. Po několika koších soupeře jsme ztratili hlavu a to je to, čeho se vždycky nejvíc obávám. Pak se v týmu neobjeví jediný člověk, který by v tom zápase zůstal mentálně a který by dokázal ten tým podržet. Musím zopakovat, že hrajeme bez playmakera (rozehrávače), který se trápí neskutečným způsobem. My tuto pozici nahrazujeme hráči, kteří nejsou primárně rozehrávači, a pak je ta naše hra taková ‚rozháraná‘ a nejsme konkurence schopní. Pozitivní na dnešním zápasu je snad je to, že kluci z lavičky dostali minuty na hřišti a myslím si, že nezklamali.


Statistika zápasu:

Střelci domácí:Slezák 22, Kotásek 17, Puršl 14, Pavlovic 10, Kovář a Jelínek oba 8, Marko a Smithson oba 5, Stria, Teplý
Střelci hosté:Tawiah 13, Zuzák a Jones oba 10, Šoula a Turner oba 8, Fait 7, Stegbauer 4, Lawhorn, Bašta a Kantůrek všichni 3, V. Novák 2, Fical
Trojky:12:5
Fauly:17:13
TH:12/7 : 19/12

« Všechny články
Sport tickets

Nikolka fandí basketu

Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: Baráž KNBL


Název týmuGPGWGLP
1. Královští Sokoli 2 1 1 0
2. Basket Fio banka J.Hradec 2 1 1 0

Tento víkend


Tento víkend nehrajeme

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Mediální partneři


Mediální partner - hradeczije.cz Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz