V úžasné domácí atmosféře si vítězství po velkém boji v koncovce odváží USK Praha.

18.11.2017

Sobotní podvečer patřil v jindřichohradecké hale opět basketbalu. Před domácími fanoušky Lions padli po bojovném výkonu 72:77.

Po čtvrtinách: (24:24,39:50,53:64)

Zápas dvou poločasů, který měl domácím přinést první výhru v sezoně. Místo toho tři body putují do Prahy. Pro jindřichohradecké „bankéře" to znamená jediné. Čas změn. V rámci letošního ročníku KNBL začíná dnešním dnem reprezentační pauza, kterou se Lions budou snažit využít na maximum k tomu, aby udělali ty správné změny, které ve finále přinesou tolik očekávanou výhru.

Pozitivem domácího zápasu byla opět fenomenální atmosféra, která nakopla Hradec k bojovné, napínavé koncovce. I v časech, kdy se týmu nedaří, opět přišla plná hala a ukázala, jak se fandí na jihu Čech.

Karel Forejt o utkání s USK Praha:
„Gratuluji USK k vítězství. Těžko se mi tento zápas hodnotí. Víme, že USK mělo za sebou náročný zápasový program. Hrají v úzké rotaci. Proto jsme do tohoto zápasu chtěli vstoupit agresivní celoplošnou obranou, bohužel mi tento tah nevyšel, protože jsem sestavu v prvním poločase pravděpodobně zvolil velmi špatně. Někteří hráči nejsou tuto obranu vůbec schopni hrát. Tohle beru na sebe, je to moje chyba. Ve druhém poločase i pod vlivem toho, že jsme ztráceli, se na hřiště dostali čeští hráči. Najednou jsme mohli hrát tu obranu, o které jsem mluvil. Najednou nás bylo plné hřiště a USK jsme zdatně dotahovali. Pro nás je velmi důležité to, že jsme za druhý poločas obdrželi jen 27 bodů. To je pozitivum, které si chci z tohoto zápasu odnést, abych se z toho nezbláznil. Je to pro nás osmá prohra v řadě a uvidíme, co se teď v nejbližších dnech přihodí..."

Dalibor Fait dodává:
„Jak bylo řečeno - byl to zápas dvou poločasů. V tom první jsme hráli špatnou obranu, dělali jsme hloupé ztráty a z toho vyplynulo spoustu jednoduchých košů z protiútoků. Dařilo se nám dostávat míč do dolního postavení, kdy z toho naši pivoti posléze těžili. V druhé půli jsme začali hrát lepší obranu. Začali jsme spolu více mluvit. Dokázali jsme si půjčit míč. A také to podle toho vypadalo. Druhou půli jsme dokonce vyhráli. Škoda koncovky, kdy jsme nebyli schopni uhlídat ten poslední útočný doskok Mareše."

Basket Fio banka Jindřichův Hradec - USK Praha 72:77 [KNBL]

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Šoula 24, Zuzák a Tawiah 12, Jones 6, Fait a Lawhorn 5, Turner a Bašta 3, Stegbauer 2, V. Novák, Kantůrek
Střelci hosté:Mareš 16, Madsen 15, Křivánek 13, Sehnal 12, Raines 10, Tůma 7, Petružela a Farský 2, Štěrba