Z vyrovnaného boje odchází vítězně tým z Děčína

Z vyrovnaného boje odchází vítězně tým z Děčína
10.02.2018

Boj do poslední sekundy sledovala opět plná jindřichohradecká hala. Nakonec šťastnější odcházejí hráči Děčína. Za tuto prohru se však Fio basket stydět nemusí a odnáší si tak před nadcházející skupinou A2 další dobrý výkon.

Kooperativa NBL
10.02.2018, 18:00:00
Basket Fio banka J.Hradec 84
BK ARMEX Děčín 89
Rozhodčí: Petr Hrůša, Štěpán Pokorný, Rudolf Salvetr
Komisař: Ivan Zachara
Diváci: 521
Po čtvrtinách: (23:20,45:42,68:67)


Od úvodního rozskoku to byl urputný boj pod oběma koši. Hráči obou týmů nadělali na začátku dost ztrát, především několik ukvapených domácích přihrávek přimělo trenérské duo Karel Forejt - Rudolf Jugo, aby si už ve 3. minutě vzalo oddechový čas. Od stavu 6:6 pak Fio Basket pokračoval ve výborné obraně a k tomu přidal klid na útočné polovině. Rezultovala z toho vedení 14:8 (6. min.) a 23:18 (9. min.), dařilo se hlavně pivotmanovi Ratko Petričovi, jehož Děčín nedokázal ubránit. Za první periodu dal 8 bodů.Hostům se v úvodní čtvrtině nevedla střelba z delší vzdálenosti, například za prvních šest minut dali jediný koš ze hry. Bodovali hlavně z čáry trestných hodů. Od druhého hracího období ji zpřesnili a průběh otočili na svou stranu (14. - 26:31). Ovšem po domácím time-outu se opět vedení vrátilo do rukou J. Hradce, když hlavní zásluhu na tom měl střelecky disponovaný DeAndre Upchurch. Poločasový tříbodový náskok Fio Basketu pak přesně s klaksonem zařídil Edi Sinadinovič - 45:42.Ve třetím dějství pokračovaly obrany obou celků v agresivní defenzívě. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, pětkrát vedli domácí i hosté, třikrát bylo vyrovnáno. Ještě 90 vteřin před koncem třetí periody Fio Basket prohrával 62:67, přesto se v ní dokázal v závěru dostat do vedení 68:67.Také v poslední desetiminutovce se basketbalisté rvali o každý míč, přetahovali se o každý bod. Diváci byli u vytržení, atmosféru utvořili skvělou. Očekávali napínavý závěr, který lépe zvládli favorité ze severu Čech, protože byli trpělivější. Za stavu 81:80 pro Fio Basket měli domácí hráči balón, ale nezvolili vhodné zakončení, což bohužel posléze dvakrát zopakovali. Hned nato dokonce třikrát doskočili míč pod košem Děčína, ale žádnou střelu neproměnili. Ostřílení hosté toho využili, získali mírný náskok, který uhájili.Základní část KNBL Fio Basket završí utkáním v Nymburce, a to ve středu 14. února od 18 hodin.autor: Roman Pišný
Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín):
„Za sebe musím říct, že jsem velmi rád, že jsme vyhráli. Naplnili se naše predikce, že to bude velmi těžké utkání. Varovným prstem pro nás byl výkon Jindřichova Hradce v zápase se Svitavami a dnešní utkání stoprocentně naplnilo naše očekávání. Byl to velmi bojovný zápas. Hrálo se víceméně celých 40 minut s tím, že nakonec nikdo nevěděl kdo vezme výhru. My jsme za výhru o pět bodů opravdu rádi. Bylo to vyrovnané utkání. Hledat příčiny toho, proč jsme vyhráli je, myslím si, zbytečné. Byla to otázka 2-3 střel. Z momentů, které si vybavuji, byla například tady Šimonova trojka (na TK přítomen hráč Šimon Ježek, pozn. red), díky které jsme se poté dostali do lehké mentální výhody. Pak se už jen čas krátil a zbytek zápasu byl už jen o „taktických faulech". Kdy nám úspěšnými trestnými hody pojistili výhru Feštr s Kroutilem. Rozhodně velký kredit patří domácím za to, jak dnes hráli. Donutili nás k maximálnímu úsilí a myslím si, že toto utkání sneslo vysoké měřítko."Rudolf Jugo (trenér Basket Fio banka J. Hradec):
"Gratuluji trenéru hostí k výhře. Hráli velmi dobře. Zároveň mě moc mrzí, že jsme ztratili důležité dva body, které se sice ve hře nezdály zlomové, ale podle mě byly, jelikož nás obrovsky mentálně srazily. Bohužel jsem s týmem pouhých sedm dnů. Věřím, že se opět zavřeme do haly a budeme tvrdě makat na tom, abychom se zlepšili a konečně vyhráli zápas, jako byl ten dnešní. Ten jsme totiž prohráli nebo dá se říct i „odevzdali" Děčínu zejména v posledních 3 minutách. Kompletně jsme ztratili organizovanost, která je tak strašně důležitá. Ve zlomový moment nám chyběl jakýkoli řád, a to jak v útoku, tak v obraně. Není důležité proti komu budeme hrát, ale pokud předvedeme poslední tři minuty jako dnes, vždy prohrajeme. Musíme si vážit míče, více se koncentrovat a pak můžeme také vyhrávat. Jinak to nejde. Ještě jednou gratuluji a přeji hodně štěstí v play-off."Šimon Ježek (BK ARMEX Děčín):
„Jsem rád, že to úsilí, které jsme vynaložili, jsme dokázali přetavit v úspěch. Vítězství nás, doufám, už zaručeně posílá do skupiny A1. Jako nejmarkantnější rozdíl vidím v bodech hráčů z lavičky. Naše širší rotace asi tento zápas nakonec rozhodla."Lukáš Kantůrek (Basket Fio banka J. Hradec):
„Už jen dodám, že jsme 38 minut hráli vyrovnaný basketbal, dokonce jsme vedli. Na konci to vždy „urve" jeden tým". My jsme bohužel vystřelili jednu těžkou střelu, kterou jsme neproměnili a Děčín na to dokázal odpovědět. Nám chyběla koncentrace poslední dvě minuty, a to rozhodlo."


Basket Fio banka Jindřichův Hradec - BK ARMEX Děčín 84:89


Statistika zápasu:

Střelci domácí:Upchurch 21, Petric 20, Sinadinovic 18, Fait 9, Zuzák 8, Stegbauer 6, Rhynes 2, Kantůrek, Bašta, Novák
Střelci hosté:Feštr a Ježek oba 13, Šiška a Landa oba 9, Houška 8, Krakovič, Bažant a Halada všichni 7, Kroutil a Pomikálek oba 6, Grunt 4
Trojky:6:6
Fauly:20:23
TH:8/24 : 19/27

« Všechny články
Sport tickets

Nikolka fandí basketu

Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: Kooperativa NBL - A2


Název týmuGPGWGLP
1. SLUNETA Ústí nad Labem 22 11 11 33
2. BC GEOSAN Kolín 22 10 12 32
3. USK Praha 22 9 13 31
4. mmcité+ Brno 22 6 16 28
5. NH Ostrava 22 6 16 28
6. Basket Fio banka Jindřichův Hradec 22 1 21 23

Tento víkend


03.03.2018
TJ Spartak Kaplice h
Basket Fio banka J.Hradec U13
Tigers Basketball České Budějovice mix
Basket Fio banka J.Hradec U13
11:30 Basket Fio banka J.Hradec U19
Loko Trutnov
13:30 Basket Fio banka J.Hradec U15
BK Horejsek Děčín
18:00 MMCITÉ Brno
Basket Fio banka J.Hradec
04.03.2018
09:00 Basket Fio banka J.Hradec U15
BK Kondoři Liberec
11:00 Basket Fio banka J.Hradec U19
Sokol Josefov
13:00 Basket Fio banka J.Hradec U11
TJ Spartak Kaplice mix
16:00 Basket Fio banka J.Hradec U11
Tigers Basketball České Budějovice mix

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Partneři ligy


Česká televize Hyundai MOLTEN TVcom Czech Basketball Federation ALK

Hlavní partneři


Hlavní partner - Jihočeský kraj Hlavní partner - NEST.HB spol. s r.o. Hlavní partner - MANE Holding a.s. Hlavní partner - SWIETELSKY Hlavní partner - EAG Hlavní partner - AGRO-LA, spol. s.r.o. Hlavní partner - Fruko - Schulz, s. r. o. Hlavní partner - PROSPERE Hlavní partner - unikont group Hlavní partner - AVE Jindřichův Hradec Hlavní partner - ing. Jiří Strachota

Mediální partneři


Mediální partner - hradeczije.cz Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz