Špatný vstup do druhé půle připravil domácí o druhou výhru v sezoně.

28.02.2018

Po čtrnáctidenní pauze se liga opět rozběhla na plné obrátky. Domácí Lions přivítali v první kole nástavby skupiny A2 soupeře z Prahy. Po velmi dobré prvním poločase, který domácí vyhráli 32:22, soupeř z USK zabral a zápas dovedl do vítězného konce 73:70.

Po čtvrtinách: (17:8,32:22,42:52)

Naděje po tvrdé dřině v náročných čtrnácti dnech „volna" plála v srdcích nejen hráčů, ale i fanoušků jindřichohradeckého Fio basketu. Naděje ve zlomení černé série ze základní části. První část vítězné skládanky, kterou chtěli bankéři dojít až k vyhnutí se baráže. První poločas by ještě všechny dostatečně uspokojil. Zlepšená obrana, týmový výkon, koncentrace. Vše vedlo k deseti bodovému vedení 32:22 po dvaceti minutách hry. Lepší recept na úspěšný vstup do druhého děství však našel trenér hostujících Chougkaz. Zvýšená agresivita v obraně, lepší pohyb míče a větší energie ve hře přinesla mladíkům z USK úspěch. Prvních pět minut nedokázali Lions proměnit několikrát i jasné příležitosti. Rozdíl zhruba 10 bodů bránili hosté až do samotného konce, kdy se ještě bankéři nadechli k obratu. Bylo však už pozdě a USK jako další tým odváží body z jindřichohradecké haly.

V dalším zápase se Jindřichův Hradec střetne s mužstvem mmcité+ Brno. O druhou výhru v sezoně se na brněnském území pokusí v sobotu 3. března od 18:00.

Domácí fanoušci se mohou opět těšit na nejvyšší basketbalovou ligu v sobotu 10. března, kdy budou Lions hostit soupeře z Kolína.

Na tiskové konferenci zápas komentovali

Christianos Chougkaz (USK Praha):
„Chtěl bych poděkovat svým hráčům za tuto výhru. Také oceňuji zlepšení našeho soupeře, které je opravdu znatelné zápas od zápasu. První poločas jsme čelili zónové obraně, která narušila naši koncentraci. Třetí čtvrtinu jsme odvedli kvalitnější práci, kdy jsme zatlačili na míč a přidali tolik potřebnou energii. V útoku nám stačilo si podávat míč. Díky reprezentační pauze jsme v kompletní sestavě odtrénovali pouze jeden trénink a tím, si myslím, byl náš výkon velmi ovlivněn, a to zejména v prvním poločase. Věřím, že domácí tým získá další výhry, pokud bude hrát tak, jako dnes."

Rudolf Jugo (Fio basket J. Hradec):
„Gratuluji mému kolegovi z Prahy. Dnes vyhráli velmi těžké utkání. Je pro mě těžké si vysvětlit, co se stalo prvních pět minut ve třetí čtvrtině. Bohužel dokážeme hrát pouze 2, 3 čtvrtiny zápasu tak, jak chceme. Dokážeme zároveň ukázat, že umíme hrát basketbal. Pak se ale vrátíme k naší hře z minulosti! Ke hře díky které jsme prohráli 21 zápasů! A to je pro mě něco neuvěřitelného! A nevím, jestli je to větší agresivitou soupeře, nebo větší tlak, který vytvoří. Ale i na to musíme mít řešení! Někdy to mohou zachránit individuality, ale mnohem důležitější je najít řešení v celém týmu. Organizovaností dokážeme vyřešit každý problém a na tom musíme v budoucnu zapracovat. Mě neuspokojí prohrát zápas takto těsně. Já shledávám tuto prohru stejně cenou, jako když jsme prohráli s Nymburkem o čtyřicet. A já nechci prohrávat. Chci vítězit a nezáleží na tom o kolik."

Alexander Madsen (USK Praha):
„Přidávám se ke gratulaci domácímu týmu, který se zlepšuje zápas od zápasu. Pravdou je to, že jsme opravdu měli jen jeden společný trénink před tímto zápasem a náš výkon tak nebyl úplně stoprocentní. Vedení jsme si zasloužili zejména tím, že jsme Jindřichův Hradec přeskákali na doskocích. Za zmínku také stojí vysoká úspěšnost z čáry trestného hodu a pouhé 4 ztráty na našem kontě."

Dalibor Fait (Fio basket J. Hradec)
„Už jen dodám to, co říkal už náš kouč. Vše je o koncentraci po celých 40 minut. Najednou nám „přepne" v hlavě, začneme hrát každý sám na sebe a přestaneme hrát týmově. Tím bohužel ztrácíme i celý zápas. Tyto krátké výpadky na pár minut nás „zabíjí"."

Basket Fio banka Jindřichův Hradec - USK Praha 70:73

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Upchurch 26, Petric 13, Fait 12, Stegbauer 9, Sinadinovic 8, Zuzák 2, Rhymes, Bašta, Kantůrek, Dlugoš
Střelci hosté:Bookert 19, Madsen 14, Mareš 12, Křivánek 11, Raines 8, Sehnal 7, Štěrba 2, Žikla, Petružela, Tůma