Druhé kolo skupiny A2 zvládlo lépe Brno.

03.03.2018

Sobotní výjezd na jih Moravy čekal jindřichohradecké Lions v rámci druhého kola nadstavby skupiny A2 Kooperativa NBL. Jihočeši hráli po více než tři čtvrtiny vyrovnanou partii. Brno však v poslední čtvrtině zavelelo k úroku na vítězství a Hradec přehrálo 90:81.

Rudolf Jugo (Fio basket Jindřichův Hradec):

„Nejprve gratuluji svému kolegovi, trenérovi, za dobrý zápas. Zároveň však musíme přemýšlet nad budoucností. Momentálně máme jedno vítezství, po dvou relativně dobrých utkáních, kde jsme k výhrám neměli daleko. V jistém okamžiku jsme ale ztratili koncentraci a kompletně ztratili zodpovědnost za hru. A soupeř, který má dobrou tranzici, dobrý útok, dobrou obranu, toho okamžitě využije a bez problémů utkání otočí. Musíme se snažit udržet kontrolu i dále, když ji máme po zhruba 30 minut utkání, a nedovolit týmům, aby se dostali zpět do zápasu. Ohledně toho, co se stalo na hřišti, mé technické a dalších věcí... takové je utkání. Rozhodčí mají své názory. V posledních dvou zápasech jsme však hráli 65 až 70 minut zónovou obranu a měli dvakrát tolik faulů co soupeř. A to je něco, o čem si musím promluvit se svými hráči."

Dejan Jakara (mmcité+ Brno):

„Jindřichův Hradec hraje pod vedením relativně nového trenéra mnohem lépe. Jde to vidět v systémech, jde to vidět v obraně, hrají mnohem lépe než předtím. Věděli jsme, že to bude velmi těžký zápas. Zejména proto, že máme v podstatě nový tým. Máme dva nové hráče. Pumprla se zranil, tak jsme přivedli Raduloviče, Mays řeší problémy doma v USA, takže jsme museli přivést dalšího hráče, protože víme, že jsme měli celou sezónu problémy se zraněními. Teď už přímo k zápasu. Bylo to o nervy, v první polovině dali téměř všechno. Upchurch proměňoval těžké střely, střely s faulem, ale věděli jsme, nebo jsme alespoň doufali, že v druhé polovině se to změní. Ve druhé polovině utkání většinou tým promění méně takovýchto střel. Taky jsme dali několik otevřených střel, což byl rozdíl mezi dnešním utkáním a utkáním v Ostravě, kde jsme téměř vše minuli. Ještě chci poděkovat trenérovi za gratulaci a přeji mu hodně štěstí ve zbytku sezóny."

DeAndre Upchurch (Fio basket Jindřichův Hradec):

„Jako první chci pogratulovat k vítězství. Jeli jsme sem s vědomím, že to bude těžký zápas, Brno hraje doma poměrně dobře. Ale chtěli jsme přijel, dát do toho všechno a dobře bránit. Mám pocit, že tohle všechno se nám dařilo, jak už řekl trenér, prvních 25 až 30 minut. Potom nám to v poslední čtvrtině tak trochu proklouzlo mezi prsty. Byl to těžký zápas a myslím, že jsme hráli lépe než naposledy. Výsledek je ale takový, že brněnští hráči vyhráli, takže gratuluji."

Djordje Lelić (mmcité+ Brno):

„Nezačali jsme nejlépe. Byli jsme nervózní, zejména potom, co proměnili několik těžkých střel. Hlavně Upchurch. Ale celý zápas jsme v sobě měli energii a to nás drželo. Ve druhé polovině jsme díky této energii otočili zápas a vyhráli. Bylo to mnohem jednodušší, když jsme proměnili otevřené střely. V Ostravě jsme je neproměnili, jak už řekl trenér, a to nás stálo vítězství."

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Radulovic 25, Lelic a Barry oba 20, Hrabovský 8, Primorac 6, Tomanec a Smith oba 4, Kozina 3, Nehyba, Jedovnický, Kereselidze, Vašát
Střelci hosté:Upchurch 34, Sinadinovic 17, Petric a Rhymes oba 10, Stegbauer 5, Zuzák a Kantůrek oba 2, Fait 1, Bašta, Dlugoš