Druhé kolo skupiny A2 zvládlo lépe Brno.

Druhé kolo skupiny A2 zvládlo lépe Brno.
03.03.2018

Sobotní výjezd na jih Moravy čekal jindřichohradecké Lions v rámci druhého kola nadstavby skupiny A2 Kooperativa NBL. Jihočeši hráli po více než tři čtvrtiny vyrovnanou partii. Brno však v poslední čtvrtině zavelelo k úroku na vítězství a Hradec přehrálo 90:81.

Kooperativa NBL - A2
03.03.2018, 18:00:00
MMCITÉ Brno 90
Basket Fio banka J.Hradec 81
Rozhodčí: Jakub Kec, Jan Jeřáb, Štěpán Pokorný
Komisař: Robert Paulík
Diváci: 
Po čtvrtinách: (20:23,40:45,71:68)
Rudolf Jugo (Fio basket Jindřichův Hradec):


„Nejprve gratuluji svému kolegovi, trenérovi, za dobrý zápas. Zároveň však musíme přemýšlet nad budoucností. Momentálně máme jedno vítezství, po dvou relativně dobrých utkáních, kde jsme k výhrám neměli daleko. V jistém okamžiku jsme ale ztratili koncentraci a kompletně ztratili zodpovědnost za hru. A soupeř, který má dobrou tranzici, dobrý útok, dobrou obranu, toho okamžitě využije a bez problémů utkání otočí. Musíme se snažit udržet kontrolu i dále, když ji máme po zhruba 30 minut utkání, a nedovolit týmům, aby se dostali zpět do zápasu. Ohledně toho, co se stalo na hřišti, mé technické a dalších věcí... takové je utkání. Rozhodčí mají své názory. V posledních dvou zápasech jsme však hráli 65 až 70 minut zónovou obranu a měli dvakrát tolik faulů co soupeř. A to je něco, o čem si musím promluvit se svými hráči."


Dejan Jakara (mmcité+ Brno):


„Jindřichův Hradec hraje pod vedením relativně nového trenéra mnohem lépe. Jde to vidět v systémech, jde to vidět v obraně, hrají mnohem lépe než předtím. Věděli jsme, že to bude velmi těžký zápas. Zejména proto, že máme v podstatě nový tým. Máme dva nové hráče. Pumprla se zranil, tak jsme přivedli Raduloviče, Mays řeší problémy doma v USA, takže jsme museli přivést dalšího hráče, protože víme, že jsme měli celou sezónu problémy se zraněními. Teď už přímo k zápasu. Bylo to o nervy, v první polovině dali téměř všechno. Upchurch proměňoval těžké střely, střely s faulem, ale věděli jsme, nebo jsme alespoň doufali, že v druhé polovině se to změní. Ve druhé polovině utkání většinou tým promění méně takovýchto střel. Taky jsme dali několik otevřených střel, což byl rozdíl mezi dnešním utkáním a utkáním v Ostravě, kde jsme téměř vše minuli. Ještě chci poděkovat trenérovi za gratulaci a přeji mu hodně štěstí ve zbytku sezóny."


DeAndre Upchurch (Fio basket Jindřichův Hradec):


„Jako první chci pogratulovat k vítězství. Jeli jsme sem s vědomím, že to bude těžký zápas, Brno hraje doma poměrně dobře. Ale chtěli jsme přijel, dát do toho všechno a dobře bránit. Mám pocit, že tohle všechno se nám dařilo, jak už řekl trenér, prvních 25 až 30 minut. Potom nám to v poslední čtvrtině tak trochu proklouzlo mezi prsty. Byl to těžký zápas a myslím, že jsme hráli lépe než naposledy. Výsledek je ale takový, že brněnští hráči vyhráli, takže gratuluji."


Djordje Lelić (mmcité+ Brno):


„Nezačali jsme nejlépe. Byli jsme nervózní, zejména potom, co proměnili několik těžkých střel. Hlavně Upchurch. Ale celý zápas jsme v sobě měli energii a to nás drželo. Ve druhé polovině jsme díky této energii otočili zápas a vyhráli. Bylo to mnohem jednodušší, když jsme proměnili otevřené střely. V Ostravě jsme je neproměnili, jak už řekl trenér, a to nás stálo vítězství."


Statistika zápasu:

Střelci domácí:Radulovic 25, Lelic a Barry oba 20, Hrabovský 8, Primorac 6, Tomanec a Smith oba 4, Kozina 3, Nehyba, Jedovnický, Kereselidze, Vašát
Střelci hosté:Upchurch 34, Sinadinovic 17, Petric a Rhymes oba 10, Stegbauer 5, Zuzák a Kantůrek oba 2, Fait 1, Bašta, Dlugoš
Trojky:12:11
Fauly:17:19
TH:12/16 : 10/17

« Všechny články
Sport tickets

Nikolka fandí basketu

Fio banka, a.s.

Aktuální tabulka: Kooperativa NBL - A2


Název týmuGPGWGLP
1. SLUNETA Ústí nad Labem 29 15 14 44
2. USK Praha 29 14 15 43
3. BC GEOSAN Kolín 29 13 16 42
4. NH Ostrava 29 12 17 41
5. mmcité+ Brno 29 9 20 38
6. Basket Fio banka Jindřichův Hradec 29 1 28 30

Tento víkend


24.03.2018
10:30 BK Oceloti Týn nad Vltavou
Basket Fio banka J.Hradec U12
12:00 BK Tábor mix
Basket Fio banka J.Hradec U12
15:00 Basket Fio banka J.Hradec U14
Sokol Pražský
18:00 Basket Fio banka J.Hradec
MMCITÉ Brno

Generální partner


Generální partner - Fio banka Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Partneři ligy


Česká televize Hyundai MOLTEN TVcom Czech Basketball Federation ALK

Hlavní partneři


Hlavní partner - EAG Hlavní partner - Jihočeský kraj Hlavní partner - NEST.HB spol. s r.o. Hlavní partner - MANE Holding a.s. Hlavní partner - SWIETELSKY Hlavní partner - AGRO-LA, spol. s.r.o. Hlavní partner - Fruko - Schulz, s. r. o. Hlavní partner - PROSPERE Hlavní partner - unikont group Hlavní partner - AVE Jindřichův Hradec Hlavní partner - ing. Jiří Strachota

Mediální partneři


Mediální partner - hradeczije.cz Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz