Osm statečných veze z Ostravy druhou výhru.

31.03.2018

V sobotní podvečer se jindřichohradečtí basketbalisté střetli v rámci předposledního kola nadstavbové části KNBL na palubovce haly Tatran s domácí NH Ostravou. Zápas, ve kterém po 35 minut vedli hosté, nakonec vyvrcholil dramatickou koncovkou. Tu lépe zvládli Lions a vyhrávají tak 94:89.

Po čtvrtinách: (28:23,34:41,0:0)

Ačkoli už bylo v předposledním kole nadstavby o pořadí rozhodnuto, oba týmy měly jasnou motivaci toto kolo ovládnout.

Jindřichův Hradec však musel řešit problémy ještě před zápasem. Do něj totiž mohlo nastoupit pouze 8 zdravých hráčů. Velká motivace pro všechny Čechy, zejména mladíky, se zdála jako dobrý recept na vítězství. Hned od začátku nastavil vysokou laťku třemi trojkami za sebou Dalibor Fait, který se však trojkovým lídrem týmu ve výsledku nestal! Prostředí v hale Tatran totiž skvěle sedlo snajprovi bankéřů Martinu Baštovi, který se z devíti pokusů trefil hned osmkrát!

Už v poločase Lions vedli o 7 bodů a v tlaku na Ostravu dál úspěšně pokračovali. Po 35 minutách drželi dvouciferné vedení. Kdo však předpokládal hladkou výhru, zmýlil se. Pár unáhlených střel v prvních sekundách útoku, jedna-dvě ztráty, naopak dobrá hra domácích... Necelých 120 vteřin před koncem museli Lions hledat energii na zvrat sedmibodového manka. Obdobný scénář „bankéřský fanoušek" zažil již několikrát. Osm statečných však třicáté prohře v sezoně řeklo jasné „ne". Trojka Bašty, chyby domácích a pak už jen počítat vteřinky.

Dnes Hradec neztratil koncentraci. Dnes veze druhou výhru sezony.

Další zápas, který bude zároveň tím posledním v nadstavbové části, odehrají ve středu 4. dubna od 18:00 proti Slunetě Ústí nad Labem. Partnerem utkání je Casino Golden Games v Jindřichově Hradci. Klub si pro všechny jindřichohradecké fanoušky připravil odměnu za celoroční podporu.

Na poslední utkání nadstavby KNBL je vstupné pro všechny návštěvníky zdarma.

Rudolf Jugo (Fio basket JH):
„Co říci o zápase... Vyhráli jsme první poločas a kdybychom hráli tak jako v prvním poločase, máme tak 10 vítězství. V tom druhém jsme ztratili koncentraci. A když bylo 5 minut do konce tak jsme se ješte vzchopili. Musím ale říci, že to bylo něco, co jsem neviděl poslední dva měsíce. Každý zápas je pro JH těžký po psychické stránce. Musíme nyní dále pracovat a připravit se na baráž."

NH Ostrava - Basket Fio banka Jindřichův Hradec 89:94

Rozhodčí: Ivor Matějek, Michal Komprs, Marek Vondráček
Komisař: Ivan Zachara

Marodka domácích: Štěpán Fical (zranění kolena), Stanislav Zuzák (zranění nártu), DeAndre Upchurch, Kenny Rhymes, Jiří Šoula

hráč zápasu: Edi Sinadinović (Fio basket JH)
hashtag zápasu: #OVAFIO #SPOLEČNĚZAHRADEC

Technický zápis z důvodu technických problémů na straně pořadatele bude doplněn později.