Třetí výhra v sezoně se nekoná. Po vyrovnané koncovce bere výhru Sluneta.

04.04.2018

Středečním utkání zakončili basketbalisté z Jindřichova Hradce nadstavbu KNBL, když se od 18 hodin v Městské sportovní hale střetli s celkem Sluneta Ústí nad Labem. Ta měla po celou dobu utkání navrch a po vyrovnané koncovce si odváží výhru 90-98.

Po čtvrtinách: (15:15,30:37,54:68)

V zápase, který fakticky pro oba soupeře nemohl nic změnit nabídl nakonec vyrovnanou bitvu do posledních minut. Ústí nad Labem, které už jisto jistě nastoupí v play-off nejvyšší soutěže proti Pardubicím, předvádělo po celou dobu zápasu určitou zkušenost a kvalitu. Ne nadarmo jim také patří první příčka nadstavbové skupiny A2. Lions se snažili se svými fanoušky v zádech zápas zvrátit.

Když polovině druhého poločasu už prohrávali o 15 bodů, zdálo se, že je zápas ztracen. Opak byl však pravdou. Domácí se zvedli, trefili těžké střeli a soupeře dotáhli dokonce na 4 body. Sluneta však opět přitáhla a hlavně svou zkušenou hrou zápas dovedla do vítězného konce.

Karel Forejt (Fio basket JH):
„Gratuluji hostům k výhře a zároveň děkuji za jejich podporu. Trochu jsem se bál toho, aby dnes Ústí „nešetřilo" své nejlepší hráče. Přistoupili k tomu však velmi dobře, profesionálně. My jsme za tyto těžké zápasy rádi. Rozhodně to byl dobrý zápas pro fanoušky, bohužel se ho někteří lidé snažili zkazit. My jsme rádi, že jsme navázali na kvalitní výkon z Ostravy. Bohužel nás prostřední dvě čtvrtiny stály lepší výsledek. Ústí obě dvě vyhráli a my jsme obdrželi spoustu košů z vymezeného území, a to si myslím, že rozhodlo. Já jsem za sebe spokojený za to, jak jsme se prezentovali a doufám, že se budeme dál zlepšovat směrem k baráži a potvrdíme, že do této soutěže patříme."

Antonín Pištěcký (trenér Sluneta Ústí nad Labem):
„My jsme samozřejmě rádi za vítězství na jindřichohradecké palubovce. První poločas byl jako den a noc s tím druhým. Zejména co se týče vstřelených bodů. Upřímně mě mrzí těch 36 bodů v poslední čtvrtině. Díky tomu se nedostalo na mladé kluky a to jsem nechtěl. Nicméně je to poslední zápas ve skupině A2, ve které končíme na prvním místě s bilancí 7 výher a 3 porážky. Pro nás, myslím si, slušná bilance. Jdeme tedy na Pardubice a máme týden na to si odpočinout, dát se dohromady a pokusit se o co nejlepší výkon. Uvidíme na co budeme stačit. Přeji domácím hodně stěstí ať už v play-out, nebo v následné baráži. Nebudou to mít snadné zejména psychicky a snad jim to vyjde."

Edi Sinadinović (Fio basket):
„Gratuluji Ústí k výhře a postupu do play-off, myslím si, že svou kvalitou si zaslouží být ve skupině A1. Pokud si vzpomeneme na poslední zápas s Ústím u nás doma, bylo to také velmi těsné utkání, kdy nás nakonec položil nejlépe hrající Donald Robinson. Když proti nám dnes hrát, opět ukázal své kvality, stejně tak jako Ladislav Pecka, který držel Ústí pod košem a hlavně na doskoku. Trenéři nás připravovali na problémy s doskokem, které opravdu dnes nastaly. Přeskákali nás o 10 doskoků. Stejně tak tomu bylo i v tom zmiňovaném zápase předtím. Na našem výkonu však vidím jedno velké plus. Prohrávali jsme dokonce o 15 bodů, ale nevzdali jsme se. Opět jsme se zvedli, dotáhli a bojovali až do konce. A za to patří našemu týmu respekt. Ústí má však samozřejmě daleko kvalitnější tým, širší rotaci deseti hráčů. U nás měli trenéři ztíženou situaci našimi zraněními, díky kterým jsme poslední měsíc trénovali v okleštěné sestavě. Chci také říci, že musíme koukat dopředu. Čeká nás baráž. Tým se však zvedá, máme daleko více energie v obraně, v Kolíně jsme hráli dobře po většinu zápasu, z Ostravy jsme dokonce přivezli výhru. Dnes jsme tu energii v obraně neměli pořád a Ústí nás okamžitě za to potrestalo."

Ladislav Pecka (hráč Sluneta Ústí nad Labem):
„Já si myslím, že z naší strany to nebyl úplně dobrý zápas. Nebylo co ztratit, ale přistoupili jsme k tomu celkem profesionálně. Nevypustili jsme to. Byly tam dobré pasáže, kdy jsme vedli i o deset bodů a více. Pak se však hráči Jindřichova Hradce semkli, dali pár těžkých střel a výrazně se přiblížili. Myslím si však, že jsme konec pohlídali a odvážíme si výhru, která nám pomůže zejména z mentálního hlediska."

Basket Fio banka Jindřichův Hradec - Sluneta Ústí nad Labem 90:98

Rozhodčí: Blahout Petr, Lukeš Václav, Záruba Matěj
Komisař: Zdeněk Ringsmuth

Marodka domácích: Stanislav Zuzák (zranění nártu), Jiří Šoula (zranění kotníku), Štěpán Fical (zranění kolene)

hráč zápasu: Ladislav Pecka (Sluneta Ústí nad Labem)
hashtag zápasu: #FIOUNL #SPOLEČNĚZAHRADEC

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Upchurch 21, Petric 19, Sinadinovic 17, Bašta 9, Stegbauer a Rhymes oba 7, Dlugoš 6, Fait 4, Kantůrek, V. Novák
Střelci hosté:Robinson 22, Pecka 19, Singletary 14, Votroubek, Šteffel a Treadwell všichni 9, Šmíd 8, Kaša a Svejcar oba 3, Šotnar 2, Dolanský, Růžička