Ze strany hostů bez motivace, a tak Ostrava zaslouženě vyhrává.

14.04.2018

V sobotní odpoledne vyrazili jindřichohradečtí basketbalisté k dalšímu boji v rámci play-out KNBL. Do daleké Ostravy cestovali oslabeni navíc také o rozehrávače Sinadinovice. Ostrava, která po celý zápas vykazovala více energie, nakonec zaslouženě vyhrála 96:87.

Po čtvrtinách: (19:18,49:38,71:53)

Po prvním "nemastném neslaném" poločase s prohrávali hosté z Jindřichova Hradce o 11 bodů. Střelecky je držela po dvaceti minutách osmibodová dvojice Fait & Upchurch. Bohužel matný výkon následoval i v druhém poločase, ve kterém NH Ostrava navýšila svůj náskok až na 24 bodů. Lions se "probudili" až zhruba 4 minuty před koncem zápas, kdy trojkami stáhli skóre na 8 bodů. To už však bylo pozdě a NH Ostrava tak zaslouženě zvítězila 96-87.

Pokud se podíváme na statistiky, i v nich dokážeme vyčíst možné ukazatele dnešní prohry. Nízká aktivita Lions jasně vypovídá z počtu šestek. Celkem se jindřichohradečtí hráči na čáru trestného hodu postavili k 8 pokusům. Obdivuhodný počet patnácti trojek Hradce samozřejmě stojí za zmínku, útok však utkání nevyhrává. Obrana Lions opět obrdžela přes devadesát bodů.

Nutno dodat a přiznat si, že takový výkon by na baráž zdaleka nestačil a Jindřichův Hradec tak čeká ještě další práce v následujících utkání.

Karel Forejt (trenér Fio basketu JH) komentuje:
„Gratuluji Ostravě k zaslouženému vítězství. Pro mě je naprosto nepochopitelné, že Ostrava dnes chtěla vyhrát daleko víc než my. Myslím si, že naše motivace by měla být daleko větší, vzhledem k tomu, že Ostravě prakticky už o nic nejde a hrajou „jen" o čest. Myslím si, že ostravští hráči k zápasu přistoupili velice dobře, naopak naši hráči k první polovině velmi špatně. Druhou půli jsme se to sice snažili „dohnat", ale Ostrava si zápas kontrolovala. My jsme to v závěru trojkami lehce korigovali, ale o vítězi dnes nebylo pochyb. Musíme být do dalších zápasů sto procentně připravení, abychom to všechno mohli směřovat k baráži, která se nevyhnutelně blíží."

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Stanojevič 30, Bohačík 24, Woods 18, Klímek 10, Blagojevič 8, Svoboda 6, Choleva, Týml, Hoblík, Canada
Střelci hosté:Petric 18, Bašta 15, Fait 14, Upchurch 11, Zuzák, Rhymes a Stegbauer všichni 8, Dlugoš 3, Šoula 2