Cestu zpět mezi elitu zahajujeme výhrou na palubovce rezervy Nymburku!

23.09.2018

První mistrovský zápas prvoligové sezony Lions odehráli v rámci nedělní dohrávky na palubovce Basketballu Nymburk B. Proti "béčku" mistra extraligy působil tým Karla Forejta velmi koncentrovaným dojmem. Domácí odolávali celý první poločas, který nakonec skočil rozdílem 8 bodů. Vstup do druhé půle se však Lions náramně povedl a zaslouženě si odváží výhru 103:64.

Po čtvrtinách: (18:23,35:43,49:83)

Lions do Nymburka přijeli v sestavě doplněné o Lukáše Stegbauera, který zároveň také hostuje do extraligového Brna. Za to do zápasu opět nemohl zasáhnout křídelník Štěpán Fical. První zápas prvoligové sezony 2018/2019 shrnul trenér Karel Forejt v krátkém rozhovoru:

Jaká byla očekávání před vstupem, nyní už mohu říci úspěšným vstupem do prvoligové sezony v duchu návratu do KNBL?
My jsme chtěli do zápasu vstoupit aktivně a na soupeře vyvíjet celoplošný tlak. Hlavně v první čtvrtce však na hráčích byla vidět čtrnáctidenní zápasová pauza. Chtěli jsme do soutěže jít patřičně hladoví a to se povedlo, ale projevila se jistá nesehranost, neboť jsme neabsolvovali mnoho tréninků v deseti hráčích.

Po 20 minutách jsme v zápase vedli o pouhých 8 bodů. V druhém poločase se obraz hry úplně změnil a na hřišti Váš tým dominoval. Čemu přičítáte tu změnu?
V prvním poločasu nám domácí dělali problémy svou aktivitou směrem do koše, kde jsme nebyli dostatečně důrazní a totéž platilo o naší hře v útoku, kde jsme se vyhýbali kontaktu s bránícími mladíky Nymburka.Ve třetí čtvrtce jsme prakticky odbourali vše špatné a rozhodli utkání v náš prospěch. Na palubovku se dostali všichni borci a tak by to mělo být.

A poslední otázka - V pátek Vás čeká první soutěžní zápas před domácím publikem, na co byste diváky pozval?
V pátek nás čeká první domácí utkání se Sokolem Vyšehrad a my se budeme snažit potěšit naše věrné fanoušky, které bych rád srdečně pozval na 19 hodinu do Městské sportovní haly. V sobotu pak odjíždíme do rakouského Wellsu, kde sehrajeme přípravný duel s místním týmem nejvyšší soutěže.

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Kolář 16, Jirák 13, Mráz 10, Plešingr a Kurka oba 9, Vejvar a Snop oba 3, Hořejš 1, Mareš
Střelci hosté:Zuzák 20, Tomanec 18, Bašta 17, Lipkins 16, Stegbauer 12, Novák 10, Kantůrek 6, Štoidl 2, Picka a Šourek oba 1