Dominance Lions v první lize pokračuje i v 3. kole!

05.10.2018

V pátek 5.10.2018 narazili jindřichohradečtí Lions na loňského čtvrtfinalistu první ligy - Slavoj Litoměřice. Hosté hlavně díky vysoké úspěšnosti střelby měli zápas po celou dobu pevně ve své režii. Po 40 minutách se skóre zastavilo na rozdílu 36 bodů ve prospěch Fio basketu.

Po čtvrtinách: (17:31,32:63,50:78)

Do zápasu nemohl naskočit nemocný Vojtěch Šourek a po operaci kolene zotavující se Štěpán Fical. Tým Karla Forejta ovšem doplnili posily hostující do KNBL - Jiří Šoula a Lukáš Stegbauer.

Komentář trenéra Karla Forejta:

Kromě samotného úvodu utkání,kdy jsme prohrávali 0:7,jsme měli hru pod kontrolou a zahráli si všichni přítomní hráči.Škoda ,že za Litoměřice nemohli nastoupit Karlovský a Kouřil.My potřebujeme hrát těžká utkání .Domácí se v druhém poločasu hodně zlepšili hlavně v obraně .Já jsem moc rád za zlepšený výkon Lukáše Kantůrka,který doplnil tradiční opory.Velmi pozitivní je i postupné zapracování se Jirky Šouly .

Rozhovor s Lukášem Stegbauerem:

Nejdříve začneme aktuální otázkou. Jak hodnotíš páteční zápas s Litoměřicemi?
Do zápasu jsme vstoupili celkem vlažně, ale naštěstí nám soupeř moc neutekl. Během chvilky jsme to otočili a od té chvíle jsme Litoměřice už k ničemu nepustili a první půlku jsme jasně vyhráli o 31 bodů. Ve druhé půli jsme chtěli udržet koncentraci a pokusit se navýšit náš náskok. Bohužel se nám to nepovedlo a druhou půli jsme hráli se soupeřem vyrovnaně. Zápas musím hodnotit pozitivně a věřím, že když budeme hrát všechny utkání jako první půli, tak na nás soupeři budou hledat recept velmi těžko.

Kdo by podle tebe mohl ohrozit Lions v cestě do baráže KNBL?
Myslím si, že velmi těžkým soupeřem budou Košíře. Zlín má velmi dobré hráče na hostování. Pokud ti tým posílí, stanou se velmi kvalitním soupeřem. Uvidíme, zda na ně narazíme v další fázi soutěže.

Zatím jsi zvládl odehrát za Lions dvě soutěžní utkání z celkových tří kol první ligy. Přeci jen máš své povinnosti v nejvyšší lize, myslíš, že tato kadence se stane pravidlem? Mohou se na tebe těšit fanoušci i na domácí palubovce?
Máme domluvu, že budu hrát převážně ty těžší zápasy. Když trenér ucítí, že nebudu zapotřebí, tak mě nechá ,,odpočívat". Doma (V Jindřichově Hradci pozn.) si, doufám, brzy zahraji, ale konkrétní počet zápasů zatím nevím.

Jak vnímáš svou roli v týmu? Nehledáš někdy motivaci cestovat za svým "domovským" týmem k zápasům první ligy?
Jsem rád, že se moje role v týmu od minulé sezóny moc nezměnila. Patřím pořád k oporám týmu a s trenérem jsem neustále v kontaktu. Mluvíme spolu o všem, co se v týmu děje. Motivaci hledat nemusím. Jsem stále hráč Jindřichova Hradce a chci, aby se vrátil tam, kam opravdu patří. Když mě tým povolá, moc rád přijedu a budu dělat vše proto, abych hře co nejvíce pomohl.

Nyní působíš ve 3 soutěžích (KNBL, 1. liga, Helios Alpe Adria Cup). Co únava? Osobní život? Jak zvládáš to všechno skloubit?
Únavu občas pociťuji, ale jsem pořád ještě celkem mladý, takže regenerace probíhá rychle. V osobním životě je to trochu složitější, ale já věřím, že se za rok vrátíme do KNBL a vše bude zase tak, jak to bývávalo.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí!

Jan Šebek, mluvčí klubu

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Žampach 20, Kynzl 14, Žikla 11, Slunečko 7, Dvořáček 5, Alič 4, Hanzlík 2, Radimský, Bambas, Maděra, Bělohlávek, Novák
Střelci hosté:Zuzák 23, Tomanec a Lipkins oba 18, Stegbauer a Kantůrek oba 9, Šoula 8, Novák a Bašta oba 5, Picka 3, Štoidl 1