Páteční výhra v Plzni.

19.10.2018

K dalšímu kolu první ligy odcestovali basketbalisté Jindřichova Hradce v pátek 19.10.2018. Čekal je nelehký úkol proti velice aktivní Plzni, která body zadarmo rozhodně dát nechtěla. Lions dominovali zejména pod košem a přivezli tak z Plzně výhru 98-77.

Po čtvrtinách: (20:25,38:54,65:76)

Do zápasu nemohl zasáhnout zraněný pivot Vojtěch Novák, který nyní podstupuje léčbu vykloubené čéšky. Z extraligového Brna přijel týmu pomoci Lukáš Stegbauer, který v zápase zapsal za 19 minut 8 bodů a 5 doskoků. Za zmínku stojí stabilní zkušená podkošová dvojice Zuzák-Tomanec, kteří se společně postarali o 46 bodů.

Nutno dodat, že Plzeň ač přes absenci Honomichla hrála velmi aktivní a týmový basketbal, který dělal Fio basketu zejména v první půli problémy. Hosté však zvládli vstup do druhé dvacetiminutovky a zápas dotáhli do vítězného konce. Lions vyhrávají i 5. zápas v řadě a pokračují za svým cílem návratu do KNBL.

Další utkání odehrají basketbalisté Jindřichova Hradce na domácí palubovce výjimečně v neděli od 18:00 proti týmu USK Praha B. Sledujte naše sociální sítě, kde se brzy objeví soutěž o volné vstupenky.

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Zeman 17, David a Lejsek oba 11, Mach 9, Král a Froněk oba 8, Vondra 5,Cerha a Vyleta oba 3, Karlíček 2, Doljak
Střelci hosté:Tomanec 25, Lipkins 24, Zuzák 21, Bašta 11, Stegbauer 8, Kantůrek 5, Picka 4, Šourek, Bzonek, Štoidl