Další vysoké vítězství a letošní střelecký rekord domácího týmu

22.02.2019

Basket Fio Banka Jindř.Hradec - SKB Zlín 115 : 77.
V dalším domácím zápase nadstavbové části porážíme jasně tým Zlína, který bohužel nepřijel v nejsilnější sestavě.

Po čtvrtinách: (23:15,47:27,80:59)

Domácí tým nastoupil do zápasu kompletní, chyběli jen dlouhodobě zranění. Přispěla k tomu i přestávka v programu KNBL z důvodu reprezantačního okna, takže mohli přijet všichni hráči, kteří současně hrají nejvyšší soutěž. Navíc se poprvé letos v sestavě objevila nová posila, chorvatský mládežnický reprezentant Nikola Filič na pozici 1. Jak už bylo uvedeno, Zlín v nejsilnějším složení nepřijel - chyběli z různých důvodů Vošlajer, Prášil, Dokoupil, Kozina.

Do zápasu jsme vstoupili zodpovědně a nepustili soupeře ani jednou do vedení. V první čtvrtině se Zlín držel na dostřel, hlavně díky Nehybovi a Pumprlovi (hráči Brna). Necelé 2 minuty před první pauzou snižoval právě prvně jmenovaný z TH na 18:15. Trojkou Stegbauera a 2 body Jokla jsme upravili na 23:15 po 1. čtvrtině.

Začátek druhého období byl ve znamení střelecké exploze Tomance - 10 body během necelých 2 minut zvýšil naše vedení již na 36:19 v 15.minutě zápasu. Přidávali se i ostatní. Naše hra, hlavně na útočné polovině, byla pestrá, některá zakončení exhibiční, divákům se hra musela líbit. V průběhu druhé čtvrtiny jsme hru kontrolovali a postupně navýšili vedení na 47:27 v poločase. Zlín dal pouze 7 bodů ze hry!

Po poločasové přestávce se strhla na palubovce hotová přestřelka, oba týmy jakoby přestaly bránit, zakončovalo se na obou stranách s vysokým procentem úspěšnosti. V našem týmu se body dělily mezi více hráčů, u soupeře dominoval Nehyba (nakonec 30 bodů) s Pumprlou. Skóre čtvrtiny 33:32! Bylo jasné, že v poslední pauze bude muset dojít k výrazné domluvě, která povede ke změně stylu naší hry v obraně.

A podařilo se - naše hra v útoku byla i nadále pestrá, o čemž svědčí konečných 40 asistencí! Opět jsme dosáhli 35 bodů za čtvrtinu, soupeře jsme však ubránili na 18 (pouhých 8 ze hry). Vůbec nebylo poznat, že někteří hráči se potkali na palubovce spolu poprvé, naši hru nepoznamenala ani široká rotace hráčů, častá střídání. Všichni se snažili zúročit své minuty na palubovce ve prospěch týmu. Naopak, mohli jsme si dovolit agresivitu v obraně, nedovolili jsme soupeři dát moc laciných košů. I za cenu faulů a následných TH. Výjimku v zápase činila 3.čtvrtina, ve které jsme se nechali strhnout ke střeleckým dostihům, jakoby pro nás po poločasovém vedení o 20 bodů, existovala jen útočná polovina hřiště. Ale v poslední čtvrtině jsme opět dokázali utáhnout obranné šrouby,

Je to jen další krok v naší cestě "zpetdoknbl". Ale zdá se, že tým je dobře složený. Musíme využít zbývající čas ke zlepšení souhry v útoku, ale především v obraně. Naše obranná činnost trpí nedostatkem hráčů v tréninku, trápí nás nemoci, zranění a chybějí hráči z KNBL. Věřme, že ve zbývajícím čase, díky tréninkům, přípravným zápasům i zbývajícím zápasům nadstavby a play-off, se dobře připravíme na předpokládaný vrchol sezony!!

Basket Fio banka Jindřichův Hradec - Zlin

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Stegbauer 22 (12 doskoků, 7 asistencí), Tomanec 21, Zuzák 15, Lipkins 14, Kantůrek 11, Bašta 10, Farský, Jokl a Filič po 6, Šoula a Fical po 2
Střelci hosté:Nehyba 30, Pumprla 15, Matějka 10, Šušák 8, Krutílek 6, Ihring D. 4, Ihring M. 3, Sláma 1