Sokol Vyšehrad - BK Lions Jindř.Hradec 76 : 67
07.11.2010

Po delší době porážka v bojovném utkání. Domácím se dařila lépe střelba a to asi rozhodlo.

Po čtvrtinách: (18:14,31:30,48:52)

K utkání s Vyšehradem jsme nakonec nastoupili bez Honzy Tomance, kterého mezi diváky poslal zlomený nos. Začátek byl z naší strany vlažný, nebyli jsme schopni dát koš, střely nám vypadávaly z obroučky. Domácí tak šli do vedení 5:0. Ve 3.minutě jsme po trojce Švejdy a bodech Prachaře vyrovnali na 5:5. Následně jsme domácím povolili šňůru 9:0 a pustili je v 6.minutě do vedení 14:5. Nedařilo se nám plnit taktické pokyny, jejichž součástí byla obrana klíčových hráčů domácího týmu. Přesně tito hráči jediní v 1.Q skorovali (Velenský, Lipold, Skořepa). Naštěstí jsme zabrali a 7 body Holandy a dalšímí 2 body Švejdy jsme snížili na 14:18 po první části hry. Druhá čtvrtina byla zcela vyrovnaná. Na obou stranách dominovaly kvalitní obrany, týmy se střídaly v těsných vedeních. Nakonec bylo poločasové skóre 31:30 pro Vyšehrad.

Na začátku 3.Q zvýšili domácí na 35:30. Pak se však k bodujícím Holandovi a Prachařovi přidal 7 body Koranda a šli jsme s těsným vedením do poslední pauzy - 52:48. To jsme ještě dvakrát do 33.minuty zvýšili na 6 bodů (48:54, 50:56)-. áš herní projev se zlepšil, k dobré obraně jsme se dokázali i prosazovat v útoku přes rovněž kvalitní obranu domácích. Bohužel za stavu 56:50 pro nás jsme 2x nevyužili šanci zvýšit své vedení na 8 či více bodů. A přišel trest - trojka Velenského, TH Lipolda a Skořepy a ve 35.minutě jsme vedli již jen o 1 bod 58:57. Pak přišly chvíle domácího Širokého, který bohužel přes naši chybující obranu z dosti volných pozic dosáhl sérii 8 bodů (2 trojky) a domácí dostal znovu do vedení. To však bylo ve 38.minutě jen dvoubodové (62:60), na začátku 39.minuty ještě stále jen tříbodové (65:62). Pak se nám nepodařilo několik akcí, neúspěšně jsme zakončovali a domácí šli do 4-6 bodového vedení. Snažili jsme se korigovat taktickými fauly, ale domácí s velkou jistotou proměňovali TH a ještě náskok navýšili (v posledních 2 minutách TH 10/9).

Utkání bylo spíše bojovné, na obou stranách hráli prim obrany. Náš tým dokázal nahradit chybějícího Tomance na doskoku (33:32 pro domácí), ale samozřejmě, že jeho bodový přínos týmu chyběl. Nakonec asi rozhodovala úspěšnost střelby ze střední vzdálenosti, kterou jsme měli horší než domácí. Musíme si uvědomit, že Vyšehrad, přes porážky, které letos utrpěl, by měl patřit a patří k úzkému okruhu favoritů 1.ligy.

Škoda tohoto zápasu. Ale život jde dál. Musíme se z porážky otřepat a připravit se na další utkání, která jdou letos v 1.lize v rychlém sledu (ku prospěchu soutěže). Nakonec jsme žádnou ostudu neudělali. Podlehli jsme v bojovném, vyrovnaném zápase kvalitnímu týmu na jeho palubovce. Je to sport. Ne vždy se daří na 100%.

Věřme, že se kluci připraví s maximální odpovědností na další domácí zápas, v něm v pátek 12.11. přivítáme od 20.00 hodin ve Spoortovní hale v J.Hradci záložní celek BK Prostějov, v jehož kádru jsou známí hráči z MNBL - Vrubl, Majerík. Samozřejmě, že naším cílem je v tomto zápase zvítězit. Nebude to nic snadného. Prostějov má sice zápornou bilanci vítězství a proher, ale neprohrává vysokým rozdílem. Je to tým, který svou kůži určitě lehko neprodá. Proto zveme všechny fandy nejen basketbalu, ale veškeré kvalitní a dramatické sportovní podívané do Sportovní haly. Pojďme vytvořit znovu tak skvělé domácí prostředí jako v posledním domácím zápase. Přijďte pomoct domácím borcům, aby na porážku z Vyšehradu reagovali tím nejlepším způsobem - vítězstvím v dalším zápase!

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Skořepa 17 (2), Velenský 16 (3), Lipold 15, Hrubý 12, Široký 8 (2), Skokánek 4, Šmůla a Dvořák po 2
Střelci hosté:Holanda 19 (3), Prachař 15 (1), Koranda 8 (1), Švejda 7 (1), Čech 6, Eisman a Šustek po 4, Studený a Sahan po 2