Extraliga U19: Obě domácí utkání proti top týmům soutěže jsme zvládli!
26.1.2020

Netradičně v pátek a v sobotu jsme sehráli další utkání nejvyšší domácí juniorské soutěže - extraligy U19. Čekali nás dva týmy z nejvyšších pater tabulky - v té době třetí BK Snakes Ostrava a čtvrtí BCM Orli Prostějov.
V pátečním utkání s Ostravou jsme vyhráli všechny čtvrtiny a v každé jsme naše vedení pomalu ale jistě navyšovali. Soupeř se z vedení radoval naposledy po čtyřech a půl minutách hry, kdy se dostal do vedení 10:9, poté už jsme ale soupeře do vedení nepustili. Po první čtvrtině jsme vedli o 4, v poločase o 12, po třech čtvrtinách o 14 a nakonec jsme utkání vyhráli o 20 bodů - 90:70.
Za GBA Lions skórovali: Noumeros 15, Šipkovský 15, Stormark 12, Skubeň 12, Atanasovs 10, Burda 7, Láštic 7, Loigu 5, Manas 4, Dmochewicz 3
V neděli nás pak čekal tým Prostějova a diváci dostali příležitost sledovat velmi vyrovnané utkání. Vedení se od začátku přelévalo z jedné strany na druhou a do nejvyššího vedení - o 8 bodů - se dostal náš soupeř dvě a půl minuty před koncem první čtvrtiny. To vsak netrvalo dlouho a brzy jsme tento náskok smazali. V poločase byl na tom bodově o trochu lépe náš soupeř a týmy tak k patnáctiminutové přestávce odcházeli za stavu 40:43.
Zápas byl vyrovnaný i po přestávce, ale přeci jen jsme to byli my, kdo několikrát dokázal soupeři bodově trochu odskočit. A když jsme se pět a půl minuty před koncem čtvrté desetiminutovky dostali do vedení o 9 bodů, vypadalo to hodně nadějně. Ale i tomuhle trháku byl brzy konec, za další minutu a čtvrt z našeho náskoku zbyly jen dva body. Naštěstí se nám ale v následujících dvou minutách povedla bodová šňůra 7-0 a ziskali jsme vedení 81:72. Náskok devíti bodů jsme už pak udrželi do konce a zvítězili jsme 83:74.
Střelci za GBA Lions: Nouneros 24, Šipkovský 20, Atanasovs 12, Burda 11, Stormark 10, Láštic 4, Skubeň 2