Překvapení se nekonalo, s ERA BASKETBALL Nymburk jsme prohráli 66:118
9.1.2020

Utkání jsme proti mega favoritovi prohráli 66:118 (po čtvrtinách 22:33, 31:57, 52:83).

Nymburk neponechal vůbec nic náhodě a k utkání přijel v nejúplnější možné sestavě svých 13 hráčů, když nakonec trenér Amiel nechal mimo zápasovou soupisku Dixona. A od první vteřiny utkání bylo jasné, že náš tým nebude rozhodně nikdo šetřit. Nymburk hrál od začátku celoplošný presink, se kterým jsme měli, hlavně v prvních pěti minutách, velké problémy. Když se k tomu přidala počáteční nízká střelecká úspěšnost, bylo z toho vedení favorita 17:2. Pak jsme se přeci jen zbavili počátečního velkého respektu k soupeři (u většiny hráčů pochopitelného, vždyť s takovýmto levelem basketbalu se většina hráčů na naší soupisce nikdy nesetkala) a v 11. minutě to bylo jen o 8 - 25:33. Jenže do poločasu Nymburk svůj náskok navýšil už na 26 bodů.
Utkání mělo pro náš tým, kromě obrovského přínosu pro naše mladé hráče v podobě setkání se s takto výborným týmem a s takto vysokým levelem basketbalu, i další světlé stránky. V určitých pasážích jsme byli schopni s Nymburkem držet aspoň trošku krok. Jedním z příkladů je třetí čtvrtina, kterou jsme celou prohráli pouze o 7 bodů (21:26)!
Bohužel, z naší strany nejhorší byla závěrečná desetiminutovka. Tu jsme totiž prohráli o 21 bodů a díky tomu se celkový rozdíl ve skóre zastavil až na 52 bodech. Další faktor, který rozhodl o takto vysokém bodovém rozdílu, byla na jedné straně skvělá střelecká úspěšnost Nymburka ze tříbodové vzdálenosti (58%) a na straně druhé naše nízká úspěšnost ve stejné činnosti (29%).

Střelci utkání:
Domácí: Arrington 19, Zuzák 14, Šoula 9, McLaughlin 8, Stegbauer 6, Borovka 3, Stormark 3, Novotný 2, Burda 2
Hosté: Hruban 22, Šafarčík 20, Peterka 14, Bohačík 12, Kříž 9, Tůma 9, Rogić 8, Dalton 8, Hankins 7, Booker 4, Pumprla 3, Benda 2