Extraliga U19: Z víkendových utkání jedna výhra
12.1.2020

V sobotu měl náš tým GBA Lions Jindřichův Hradec za soupeře v této chvíli již 6. tým tabulky extraligy USK Praha. U našeho soupeře se však očekává vzestup tabulkou, protože má odehráno o dvě utkání méně než další mužstva a zatím má na kontě pouze čtyři prohry.
V zápase jsme většinou byli pozadu a v poločase jsme na soupeře ztráceli již 13 bodů (29:42). Jenže na konci třetí čtvrtiny už bylo manko pouze 6 bodů (48:54) a očekávala se zajímavá závěrečná desetiminutovka.
Náskok USK se stále zmenšoval a 4:23 před koncem Stormark vyrovnával na 61:61. Bohužel v koncovce byl náš soupeř šťastnější a 20 vteřin před koncem upravil Sertič na konečných 68:71 pro USK. Sice jsme ještě měli šanci na vyrovnání, tříbodovou střelu v závěru jsme však neproměnili a tak si vítězství odvezl pražský celek.
V neděli jsme pak nastoupili proti BA Nymburk. Tentokrát to byl náš tým, který si téměř celé utkání udržoval náskok kolem deseti bodů a přestože se Nymburk 3:25 před koncem přiblížil na 7 bodů, blíže jsme jej již nepustili. Nakonec jsme nastříleli přes 100 bodů a v utkání zvítězili 110:95.

Střelci za GBA Lions:
Sobota: Stormark 17, Burda 11, Noumeros 11, Láštic 10, Atanasovs 9, Manas 8, Šipkovský 2
Neděle: Burda 26, Stormark 20, Skubeň 17, Manas 14, Noumeros 11, Atanasovs 10, Láštic 8, Dmochewicz 2, Raiend 2