Co se děje v klubu
2.6.2021

Ačkoliv to tak zvenku pro nezasvěcené nevypadá, management klubu již před několika týdny začal s přípravou na nadcházející sezonu v KNBL.
Oproti naší poslední sezóně v nejvyšší soutěži se spousta věcí změnila a požadavky na působení v lize jsou mnohem větší než před třemi roky. Uvedeme jen několik příkladů z mnoha. Bude nutné ve sportovní hale nainstalovat několik kamer pro Instant Replay System (IRS), který nyní používají rozhodčí v případě sporných situací během utkání. Na vysílání pro TVCOM již nestačí jen jedna kamera, ale jsou potřeba kamery dvě. K tomu je ještě potřeba režisér těchto kamer, který mezi kamerami během utkání přepíná a zapisuje do grafiky přenosu aktuální skóre a počty timeoutů a faulů. Čeká nás nejspíš i povinnost mít komentované přenosy a v neposlední řadě jsou mnohem větší požadavky na samotné pořádání zápasů a na marketingové povinnosti před, během i po utkání.

Náš klub se před několika dny zúčastnil květnového jednání Asociace Ligových Klubů (ALK), jehož od teď budeme pravidelnými účastníky. Na těchto jednáních se schází managementy všech klubů KNBL a projednávají a schvalují různé záležitosti ohledně fungování soutěže, včetně například hracího systému. Dále se diskutuje a hlasuje o návrzích pro výbor České Basketbalové Federace (ČBF), který na tyto návrhy bere určitý zřetel při rozhodnutích, která spadají do jeho kompetence.

Těsně před podepsáním jsou první noví hráči do týmu pro nadcházející sezónu. Až budou smlouvy podepsané, budeme vás o jménech hráčů informovat.

První soutěžní utkání začnou pravděpodobně ve druhé polovině září a ačkoliv se zdá, že máme spoustu času, opak je pravdou. Mnoho věcí musí být oficiálně schváleno ČBF již během přípravných zápasů a když si uvědomíme, že do všeho zasáhnou letní prázdniny a tudíž dovolené, času celkově moc není.

Co se týče letní přípravy – ta odstartuje v prvních srpnových dnech. Plánujeme, že trenéři budou mít od začátku k dispozici téměř kompletní tým. O datumech případných přátelských utkání na domácí palubovce vás budeme informovat, jakmile budou známy.

V té době budou veškeré přípravy na zahájení nové basketbalové sezóny v plném proudu a my začneme informovat o dění v klubu mnohem častěji a podrobněji – přes naše webové stránky a sociální sítě, které se také naplno rozjedou. Do té doby se můžete těšit na postupné představování hráčů našeho týmu pro KNBL.

Na závěr ještě důležitá a pro naše fanoušky, doufejme, pozitivní zpráva. Po mnoha letech jsme se rozhodli pro dvě poměrně velké změny - začali jsme pracovat na kompletně nových webových stránkách a také připravujeme novou verzi klubového loga.

Všichni si přejeme, aby se koronavirová situace znovu rapidně nezhoršila a těšíme se, že se v září uvidíme s našimi fanoušky naživo v jindřichohradecké sportovní hale.


« Všechny články
Get Better Academy

BK LIONS Jindřichův Hradec

Aktuální tabulka: 1. liga


Název týmuGPGWGLP
1. Basket Opava 2010 3 2 1 5
2. Basketbal Olomouc 4 1 3 5
3. BC Vysočina 2 2 0 4
4. GBA Lions Jindřichův Hradec 2 2 0 4
5. SA KOMFORT Brno 2 2 0 4
6. Snakes Ostrava 3 1 2 4
7. BC Nový Jičín 3 1 2 4
8. BK VIVIDBOOKS Pardubice 3 0 3 3
9. BCM Orli Prostějov 2 1 1 3
10. STRABAG Zlín 2 1 1 3

Tento víkend


Tento víkend nehrajeme

Generální partner


Generální partner - Město Jindřichův Hradec

Mediální partneři


Mediální partner - Jindřichohradecký deník Mediální partner - Radio Česka Kanada SportMeBavi.cz