Basket Košíře porážíme 108:67
06.12.2019

Ačkoliv jsme do utkání proti poslednímu týmu tabulky vstoupili dobře a po čtyřech minutách vedli 12:4, tento osmibodový náskok se nám nedařilo dále navyšovat. Sice jsme ještě čtyři minuty před koncem první čtvrtiny vedli o 10 bodů (18-8), ale ve zbývajícím čase jsme dokázali vstřelit jen čtyři body oproti 12 bodům soupeře a to určilo stav utkání po deseti minutách 22:16.
Kdo čekal, že druhá čtvrtina přinese změnu, ten se hodně mýlil. Houževnatý soupeř s námi i ve druhé čtvrtině hrál vyrovnanou partii a přestože jsme po šesti minutách této periody šli po smeči Mc Lauglina do vedení o 12 bodů, neznamenalo to rozhodující trhák. Soupeř totiž opět závěrečné čtyři minuty čtvrtiny vyhrál, tentokrát 12:7. Druhou čtvrtinu jsme tedy vyhráli o jediný bod 24:23 a v poločase týmy odcházely do šaten za stavu 46:39.
Až začátek druhého poločasu ukázal, že proti sobě hrají týmy z opačných konců tabulky. Naši hráči začali hrát agresivnější a rychlejší basketbal, čímž donutili hráče soupeře k několika ztrátám. V polovině třetí čtvrtiny jsme vedli již o 20 bodů (64:44) a nakonec jsme tuto periodu vyhráli 36:16! Po třech čtvrtinách byl tedy stav 82:55 a bylo rozhodnuto.
V poslední čtvrtině stý bod utkání vstřelil již čtyři a půl minuty před koncem Arrington a skóre utkání se zastavilo po čtyřiceti minutách hry na konečném výsledku 108:67.
Našimi nejlepšími střelci byli Arrington a Mc Laughlin - oba nastříleli po 24 bodech.
Poslední utkání v tomto roce odehrajeme v Liberci - v pátek od 20:00.
A máme pro naše fanoušky lahůdku -9.1.2020 se utkáme v osmifinále Českého Poháru na domácí palubovce s týmem ERA Basketball Nymburk, dlouhodobě nejlepším mužským basketbalovým týmem v České republice!