Vedoucí celek 1. ligy Sokol Písek porážíme 95:86!
01.11.2019

V divácky velmi atraktivním utkání jsme si před zaplněnou halou dokázali poradit se Sokolem Písek a zvítězili jsme 95:86!
Pokud byli někteří z domácích hráčů nervózní, určitě se brzy uklidnili. Začátek utkání nám totiž vyšel skvěle a rychle jsme získali důležité vedení 9:2. A že důvody k nervozitě byly - nejenže se hrálo před zaplněnou jindřichohradeckou halou, do které přijelo i několik desítek fanoušků hostujícího týmu, ale také jsme nastoupili proti vedoucímu družstvu tabulky 1. ligy.

První čtvrtina se našim hráčům povedla skvěle střelecky. Ačkoliv soupeř dokázal nastřílet 24 bodů, po úvodní části ztrácel dokonce 15 bodů - vedli jsme 39:24. A k vidění byl divácky velmi atraktivní basketbal na obou stranách.

Po úvodním dějiství však soupeř z Písku začal postupně náskok našeho týmu snižovat a bylo jasné, že nás s velkou pravděpodobností ještě čeká velká bitva. Do šaten v poločase utkání jsme ale stále odcházeli s vedením o deset bodů (59:49).

Vysoké tempo utkání pokračovalo i po přestávce, stejně tak ale pokračovalo postupné ztenčování se našeho vedení. A po osmi minutách třetí čtvrtiny náš naskok zmizel úplně - bylo vyrovnáno 65:65. Naštěstí jsme ale nepříjemnou situaci zvládli na jedničku a během dalších dvou minut jsme šli opět do vedení - na konci třetí čtvrtiny byl stav 75:67.

Ve čtvrté čtvrtině se nám dlouho dařilo držet rozdíl skóre na minimálně 8 bodech, ale 3 a půl minuty před koncem se soupeř dotáhl na 5 bodů a když na světelné tabuli svítily 2 minuty do konce, vedli jsme už jen o 4. Závěr si náš tým ale pohlídal a utkání tak skončilo naším vítězstvím 95:86!

Nejvíce bodů za domácí nastříleli Arrington(22) a McLaughlin (17), za hosty pak Sýkora a Svoboda (po 21).

GBA Lions Jindřichův Hradec - Sokol Sršni Písek 95:86

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Arrington 22, Mc Laughlin 17, Zuzák 12, Bartoň 9, Stormark 9, Borovka 9, Noumeros 6, Farský 4, Šoula 4, Stegbauer 3
Střelci hosté:Sýkora 21, Svoboda 21, Šlechta 13, Procházka 8, Duda 7, Mikolášek 6, Englický 5, Špičák 3, Černý 2