Z Prahy si vezeme další výhru, Sokol Vyšehrad porážíme 91:44!
08.11.2019

Ačkoliv tomu konečný výsledek vůbec nenasvědčuje, Sokol Vyšehrad nás dokázal v pátečním utkání 8. kola 1. ligy mužů poměrně dlouho trápit. Poprvé jsme se totiž dostali do vedení až po pěti a půl minutách hry trojkou J. Šouly, který upravoval průběžné skóre zápasu na 10:11. Do konce čtvrtiny jsme sice naše vedení navýšili na 9 bodů, ale i nadále byl soupeř velmi nepříjemný a dokázal udržovat, tedy i díky našim chybám a špatným rozhodnutím, rozdíl ve skóre na velmi přijatelné úrovni. Přijatelné samozřejmě pro Sokol Vyšehrad. Do šaten v poločase jsme nakonec odcházeli s vedením o 13 bodů (41:28).
Od třetí čtvrtiny jsme již ale začali plně naplňovat roli favorita a soupeři nedali žádnou další šanci. Po třiceti minutách jsme vedli o 26 bodů 64:38 a nakonec jsme vyhráli 91:44, když druhý poločas skončil výsledkem 16:50 z pohledu soupeře!
Nejlepším střelcem našeho týmu byl KJ Arrington (31 bodů), dvojciferný počet bodů nastříleli ještě J. Šoula (14), F. Bartoň (12) a S. Zuzák (10).
Příští týden nás čekají dvě domácí utkání! Ve středu 13.11. dohráváme od 19:00 utkání 2. kola proti USK Praha B a v pátek 15.11. hostíme v utkání 9.kola tradičně od 19:00 BK Lokomotiva Plzeň.

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Bělohradský 12, Mach 10, Tyrna 9, Kadlčík 4, Přibyl 4, Vrťátko 3, Růžička 2
Střelci hosté:Arrington 31, Šoula 14, Bartoň 12, Zuzák 10, McLaughlin 9, Borovka 7, Burda 5, Stormark 3