Ačkoliv se nám střelecky nedařilo, Slavoj Litoměřice porážíme po boji 75:65!
22.11.2019

K pátečnímu utkání 10. kola 1. ligy k nám přijel Slavoj Litoměřice, jeden z top týmů soutěže. V případě výhry na naší palubovce by se na nás Litoměřice v tabulce dotáhly a od začátku bylo vidět, že nám výhru zadarmo nedají. Nám se navíc vůbec nedařilo střelecky, hlavně z tříbodové vzdálenosti (trojky celkově v zápase 33/8 - 24%).
Výsledkem bylo našich pouhých 15 bodů v první čtvrtině a průběžné vedení soupeře o 3 body po deseti minutách hry - 15:18. I v dalším průběhu zápasu jsme měli úseky, kdy jsme se několik minut nedokázali, ani z úplně volných střel, trefit do koše. A po dvou minutách druhé čtvrtiny jsme dokonce prohrávali již o 9 bodů (17:26)! Zbraně jsme však rozhodně nesložili a během následujících tří minut jsme šňůrou 9:0 vyrovnali na 26:26. Do šaten pak týmy v poločase odcházely za nerozhodného stavu 36:36.
Třetí čtvrtina měla také vyrovnaný průběh, i když jsme větší část této periody zůstávali lehce bodově pozadu. Až v úplném závěru čtvrtiny se nám podařilo, díky dvěma trojkám Arringtona, skóre otočit na naší stranu (54:51).
Boj však ještě neskončil. Vyrovnaná partie pokračovala i nadále a ještě 6 minut před koncem utkání bylo skóre vyrovnané - 58:58. Pak se nám však podařilo získat mírné vedení a to jsme již nepustili. Zápas jsme zdárně dotáhli do vítězného konce a Litoměřice porazili 75:65.
Příští kolo 1. ligy nás čeká až v neděli a to na palubovce USK Praha B - 1.12.2019 od 19:00.

GBA Lions Jindřichův Hradec - SLAVOJ BK LITOMĚŘICE

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Arrington 20, Šoula 17, McLaughlin 11, Zuzák 7, Novotný 7, Noumeros 5, Borovka 4, Bartoň 4
Střelci hosté:Karlovský 19, Šteffel 13, Zbroj 12, Haiblík 10, Kynzl 7, Slunečko 2, Novák 2