V dramatické koncovce porážíme Basketbal Polabí 87:86
03.01.2020

Již samotný úvod utkání předznamenal, že jsme se v prvním představení v roce 2020 nepotkali se zrovna nejlepší formou. Soupeř sice přijel v okleštěné sestavě bez několika hráčů základní rotace, kteří působí v nejvyšší soutěži, ale v první čtvrtině byl jednoznačně bodově lepší. Hráči soupeře nás nechávali střílet úplně volné střely ze střední i dlouhé vzdálenosti, koš byl však pro nás "zakletý". Výsledkem bylo našich pouhých 8 bodů v první čtvrtině a průběžný stav 8:19 po deseti minutách hry.
Druhá čtvrtina nabídla úplně jiný obrázek. Naše hra se rapidně zlepšila a druhou periodu jsme dokázali vyhrát o 20 bodů 35:15. Do šaten tedy oby týmy odcházely za stavu 43:34 pro nás a vypadalo to, že utkání uz budeme mít pod kontrolou.
Ale opak byl pravdou. Třetí čtvrtinu jsme opět prohráli, tentokrát 23:27, když jsme soupeři dovolili mnoho nájezdů až do koše. Když se pak někteří hráči Basketbalu Polabí prosazovali i z tříbodové vzdálenosti, začalo to vypadat na vyrovnané utkání až do konce.
A to se potvrdilo. Do poslední čtvrtiny jsme šli s náskokem pěti bodů (66:61). O ten jsme však záhy přišli a po dvou a půl minutách závěrečné čtvrtiny jsme už prohrávali 66:68. V dalším průběhu jsme si vytvořili mírný náskok a dvě minuty před koncem jsme vedli o 7 bodů 85:78. Jenže od té doby na našem bodovém kontě přibyly pouhé dva body a Jirák po dvou úspěšných trestných hodech snížil 11 vteřin před koncem na rozdíl jediného bodu 87:86. Poté Polabí použilo taktický faul a Arrington šel házet dva trestné hody. Ani jeden však neproměnil a soupeř měl sedm vteřin na rozhodující střelu. Naštěstí ji Jirák neproměnil a my jsme tak uhájili nejtěsnější možnou výhru o jeden bod.

GBA Lions Jindřichův Hradec - Basketbal Polabí 87:86

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Arrington 25, Novotný 15, Stegbauer 12, Borovka 11, McLaughlin 10, Zuzák 8, Bartoň 2, Burda 2, Stormark 2
Střelci hosté:Jirák 19, Tůma 19, Dlugoš 13, Rylich 10, Votroubek 9, Mareš 8, Mikula 5, Vejvar 3
Trojky:39/12 : 31/11