1. liga mužů: Paráda! Po velkém boji porážíme Sokol Písek 94:91!
17.01.2020

Velmi důležité a cenné vítězství jsme vybojovali na horké půdě do té doby vedoucího celku naší skupiny 1.ligy mužů. Šlo o hodně a všichni zúčastnění si toho byli dobře vědomi - my jsme Písek v domácím utkání porazili 95:86 a další výhra nad tímto soupeřem by nás vynesla do čela tabulky díky lepším vzájemným utkáním. V případě vítězství domácích by naše ztráta na Písek činila již 2 výhry, což by se ve zbývajících utkáních před play-off jen velmi těžko dotahovalo.
Sokol Písek si hned v úvodu vytvořil mírný náskok, který si udržoval po celou první čtvrtinu a po deseti minutách hry vedl 26-22.
Vyrovnaný basketbal byl k vidění i ve druhé čtvrtině, rozdíl ve skóre se stále držel na přibližně stejné úrovni, ale nakonec i druhou desetiminutovku vyhrál Písek o 4 body a v poločase byl stav derby 48:40 pro domácí celek.
A příznivý vývoj utkání pro písecké basketbalisty pokračoval i po přestávce. Dokonce třikrát se Písek ve třetí desetiminutovce dostal do vedení o 11 bodů (naposledy 4 minuty před koncem třetí čtvrtiny, kdy Špičák zvyšoval na 67:56) a o necelou minutu později to bylo dokonce o 12 - 69:57. Naštěstí se této situace naši borci nezalekli a do konce třetí periody dokázali snížit na rozdíl šesti bodů - 71:65.
A ve čtvrté čtvrtině jsme se definitivně nadechli k obratu. Po čtyřech minutách závěrečné desetiminutovky jsme se dostali po trojce Arringtona poprvé v utkání do vedení a po dalším koši stejného hráče jsme se ujali vedení 75:80. Ale houževnatý soupeř se také nehodlal vzdát, takže utkání dospělo do vyrovnané koncovky. A naši hráči v rozhodujících momentech dokázali zvládnout činnost, která jim celkově v utkání vůbec nešla - trestné hody (v utkání 28/17 - 60%).
1:10 před koncem totiž písecký Procházka snížil na 89:90 a poté po jedné střele minuli jindřichohradecký Arrington a písecký Mikolášek. Pak byl faulovaný Novotný a situaci zvládl, když proměnil dva trestné hody. Vedli jsme o tři, ale ve stejné situaci uspěl na druhé straně také s 29 body nejlepší střelec domácích Šlechta a i on proměnil oba trestné hody. My jsme však stále vedli o jeden bod a po oddechovém čase jsme měli míč. Ihned po vyhození byl faulován Zuzák a i on prokázal pevné nervy. Další dva úspěšné trestné hody znamenaly šest vteřin před závěrečnou sirénou naše vedení o tři body. Šlechta se ještě stačil dostat ke tříbodové střele, která mohla znamenat vyrovnání, ale přes bránícího Burdu neuspěl. A tak jsme i ve druhém jihočeském derby v této sezóně dokázali zvítězit a dostali jsme se díky tomu do čela naší skupiny 1. ligy!

Sokol Sršni Písek - GBA Lions Jindřichův Hradec (17.1.2020)

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Šlechta 29, Svoboda 23, Černý 11, Špičák 10, Procházka 6, Englický 6, Šurý 3, Mikolášek 2, Pistulka 1
Střelci hosté:Arrington 26, McLaughlin 17, Zuzák 15, Šoula 7, Farský 7, Novotný 7, Stegbauer 6, Burda 5, Borovka 4
Trojky:19/3 : 31/9