1. liga mužů: Plzeň porážíme 86:72
31.01.2020

Do utkání jsme vstoupili podle našich představ a hned jsme se dostali do vedení, které jsme rychle navyšovali. Po šesti minutách jsme vedli už o 9 bodů 17:8 a před koncem první čtvrtiny už to bylo dokonce o 14 bodů (24:10). Nejlepší střelec Plzně Honomichl pak sice ještě snížil trojkou na 13:24 z pohledu domácích, ale i tak vedení o 11 bodů po první čtvrtině vypadalo velmi nadějně. Pokud bychom ve stejném stylu hry pokračovali i nadále, bylo by brzy po utkání.
Jenže to se nestalo. Začátek druhé desetiminutovky se nám sice také povedl a po třech minutách jsme získali vedení 32:15, ale pak se začal vývoj utkání měnit - a to v náš neprospěch. Mnoho situací jsme začali řešit příliš individuálně a to k úspěchu nevedlo. Výsledkem bylo, že jsme velkou část našeho sedmnácti bodového náskoku ztratili a v poločase jsme vedli už jen o 6 bodů - 40:34.
Naše krize pokračovala i po přestávce a nejenže se Plzeň držela stále na dostřel, dokonce třikrát během třetí čtvrtiny dokázala skóre vyrovnat! Na konci čtvrtiny jsme aspoň díky čtyřem proměněným trestným hodům v řadě dokázali získat vedení 60:56.
Ve čtvrté periodě jsme se naštěstí vrátili k naší hře a rychle jsme si začali vytvářet rozhodující náskok. V polovině poslední čtvrtiny jsme vedli už o 14 (73:59) a za další minutu to bylo po trojce Novotného už o 19 - a bylo v podstatě rozhodnuto.
Zápas se nám moc nevydařil, ale je důležité, že jsme dokázali vyhrát i právě takovéto utkání proti houževnatému soupeři. Nejdůležitější jsou totiž dva body za výhru.
Soupeře ani místo konání příštího utkání ještě neznáme a samozřejmě vás budeme informovat, až se tuto informaci dozvíme.

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Honomichl 21, Maděra 19, Lejsek 11, März 7, Sůva 5, Suchý 5, Froněk 2, Buňka 2
Střelci hosté:Arrington 26, Zuzák 18, Novotný 15, Mc Laughlin 13, Burda 6, Borovka 4, Šoula 2, Stormark 2
Trojky:25/7 : 21/10