1. liga mužů: I druhé utkání nadstavbové části jsme zvládli a porazili jsme Basketbal Olomouc 104:94
21.02.2020

Ve třetím kole nadstavbové části 1. ligy nás čekal soupeř z Olomouce. Tým, který skončil po základní části druhý ve skupině Východ, přljel do Jindřichova Hradce ve velmi silné sestavě s několika hráči působícími v nejvyšší tuzemské soutěži KNBL.
A kromě úplného úvodu, kdy se borci na obou stranách hřiště pár minut
spíše zastřelovali, byl k vidění atraktivní a ofenzivní basketbal. Náš tým si během prvního poločasu, i přes velmi kvalitní a úspěšnou střelbu olomouckých hráčů, vypracoval desetibodový náskok. Do šaten tak oba týmy odcházely za poločasového stavu 55:45.
Druhý poločas jsme pak začali skvěle a během prvních tří minut třetí čtvrtiny narostlo naše vedení už na 19 bodů (69:50). Soupeř se však nevzdal a do konce čtvrtiny snížil náš náskok na 9 bodů (82:73).
V poslední čtvrtině jsme si dlouho udržovali bezpečné vedení, ale minutu před koncem se Olomouci podařilo snížit na rozdíl pouhých šesti bodů. Naši borci si ale závěr pohlídali a zaznamenali jsme tak druhou výhru v nadstavbové části 1. ligy.
V dalším utkání přivítáme na domácí palubovce BCM Orli Prostějov a to tradičně v pátek, 6. března, od 19:00.

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Arrington 39, Borovka 15, Zuzák 12, Šoula 12, Mc Laughlin 9, Stormark 7, Burda 6, Stegbauer 2, Bzonek 2
Střelci hosté:Hlobil 25, Dedek 18, Jančík 14, Sehnal 14, Tůma 7, Štěpán 6, Radovskii 5, Jurka 5
Trojky:21/9 : 26/9