1. liga mužů, 2. kolo: Zlín jsme v prvním domácím soutěžním utkání této sezóny porazili 95:54!
25.09.2020

Premiérový domácí zápas nové sezóny jsme zvládli bez větších problémů a soupeře jsme přehráli rozdílem 41 bodů.
I v našem druhém vystoupení v této sezóně jsme atakovali metu 100 bodů, ale na konci nám ještě 5 bodů chybělo - narozdíl od předchozího utkání v Novém Jičíně, kde jsme tuto hranici pokořili (104:87).
Zlín přijel v limitované sestavě sedmi hráčů, z nichž ale mají hned čtyři za sebou kariéry v tuzemské nejvyšší soutěži (Prášil, Vošlajer, Jedovnický, Nehoda).
Bylo však zřejmé, že zlínský tým jen těžko vydrží naše tempo po celý zápas. Pro ušetření sil hrál zónovou obranu a nám se hlavně v první čtvrtině nedařilo podle našich představ, když jsme měli v první desetiminutovce až moc zbytečných ztrát - a ani nám to moc nešlo střelecky. Zlín s námi i díky tomu udržel v první čtvrtině krok a tomu odpovídal i průběžný stav po deseti minutách hry - 21:17.
Ve druhé čtvrtině se soupeř stále ještě celkem držel, přesto se našemu týmu podařilo vedení pomalu navýšit na poločasový rozdíl 13 bodů - 46:33. A ve druhém poločase došlo k tomu, co se dalo čekat. Soupeř v úzké rotaci již nestíhal a my jsme v pohodě dovedli utkání k vysoké výhře o 41 bodů.
Tentokrát střelecky nikdo nevyčníval, ale hned šest našich hráčů skórovalo dvouciferný počet bodů. Nejvíce se dařilo Vojtovi Novákovi, který zaznamenal 15 bodů. Za zmínku také určitě stojí 32 asistencí našeho týmu - 8 finálních přihrávek dal Filip Novotný a 7 Štěpán Borovka.

A takto zhodnotil utkání trenér domácích Julián Beťko: "Myslím, že jsme se určitě od zápasu v Jičíně posunuli v obraně. Soupeřova zóna fungovala v prvním poločase hlavně kvůli našim zbytečným ztrátám v první čtvrtině a podprůměrné střelbě za 3 body. Ve druhém poločase jsme soupeře fyzicky unavili a vytvořili si rozhodující náskok."

Další utkání odehraje náš tým v pátek 2.10.2020 na palubovce Basket Opava 2010 od 20:00.

Statistika zápasu:

Střelci domácí:Vojtěch Novák 15, Stanislav Zuzák 14, Filip Novotný 13, Štěpán Borovka 12, Lukáš Stegbauer 12, Lukáš Linhart 10, Nikolaos Noumeros 8, Ikounga-Djoh Ngatse 6, Matěj Burda 5
Střelci hosté:Michal Jedovnický 14, Jan Krutílek 12, Jaroslav Prášil 11, David Nehoda 10, Tomáš Vošlajer 5, Rostislav Štencl 2
Trojky:40/14 : 20/4