14. 1. 2022
A tým
Filip Hraba

Zítra v oslabení vyzveme mistra.

GBA Fio banka Jindřichův Hradec x ERA Basketball Nymburk

V sobotu 15.01. na naší palubovce vyzveme nejúspěšnější tým Kooperativa NBL ERA Basketball Nymburk, který má bilanci 20/1 a pohodlně drží první příčku soutěže.V sestavě soupeře najdete velmi zvučná česká jména, která se objevují i v naší národní reprezentaci, a také zahraniční talent. Nejnovější posilou Nymburka je podkošový hráč Logan Routt. Nejúspěšnějšími hráči našeho soupeře v této sezóně jsou Jerrick Harding (18 bodů na zápas), Vojtěch Hruban (16,2 bodů na zápas), Colbey Ross (14,9 bodů na zápas) a Lukáš Palyza (14 bodů na zápas).Trenérem hostí je Aleksander Sekulić, jeho asistentem je Jurica Žuža


Tento týden se hlavní trenér Gilbert Abraham rozhodl nepokračovat ve své funkci. V sobotu se na jeho místo postaví výkonný ředitel Get Better Academy Julian Beťko, který prozatím přebírá roli trenéra A týmu. Náš klub podniká aktivní kroky k vyřešení této situace, budeme Vás podrobněji informovat před začátkem části A2.Ani našemu týmu se nevyhnula zákeřná nemoc Covid 19, a proto do tohoto zápasu nastupujeme v užší sestavě.Náš tým domácím fanouškům poprvé představí dvě nové posily!První posilu můžeme označit jako staronovou. Do našeho týmu se vrací Edi Sinadinović, který již v minulosti oblékal naše barvy. Edi pochází ze Srbska, jemu 33 let, měří 193 centimetrů a hraje na pozici 1. Ve své bohaté kariéře hrál například v Řecku, Chorvatsku nebo v Bosně.Edi v této sezóně již stihl jeden zápas v našem dresu, kdy nastoupil bez jediného tréninku s naším družstvem a zaznamenal 8 asistencí a 2 doskoky.Naší další posilou je Ian DuBose. Ian pochází z USA, je mu 22 let, měří 192 centimetrů a hraje na pozici 1,2. V této sezóně oblékal dres Kolína, hrál také v Německu a svou univerzitní kariéru odehrál v NCAA1 v týmech Houston Baptist Huskies a Wake Forrest Demon Deacons.Ian v našem dresu již odehrál jeden zápas, ve kterém se představil velmi povedeným výkonem a zaznamenal 19 bodů, 5 doskoků a 3 asistence.Do zápasu kvůli nemoci nastupujeme bez Marka Welsche, Filipa Novotného, Diaga Quinna a bez Torina Dorna kvůli zranění ruky.


Komentář dočasného hlavního trenéra Juliana Beťka:

Čeká nás nejtěžší možný soupeř v mimořádně složitém období našeho klubu. Začátkem týdne abdikoval na svou roli hlavní trenér týmu Gilbert Abraham. K tomu máme značnou část týmu buď v karanténě nebo s chřipkou a tím pádem jsme byli schopni trénovat jen pár dní a to ve velmi okleštěné sestavě. Proti týmu, jako je Nymburk, který má ve své sestavě řadu skvěle individuálně připravených hráčů, jako jsou Harding a reprezentanti Palyza a Hruban, kteří jsou výjimeční střelci za tři body, to bude nesmírně náročné. Obdivuji také rychlý přechod do útoku, který Nymburk aplikuje v každém zápase. Připravit se na Nymburk obranně a vymyslet útočnou strategii za tak krátkou dobu, je pro nás obrovská výzva. Myslím si, že hrát proti Nymburku je pro každý tým naší ligy příležitost. Tak to budu komunikovat s našimi hráči, aby k tomu přistoupili zodpovědně a snažili se plnit strategii, kterou připravíme. Budeme chtít hrát s nasazením a s energií.

generální partneři

Hlavní partneři