13. 11. 2022
A tým
Redakce

První polovina skupiny ZÁPAD bez prohry

Poslední zápas poloviny skupiny ZÁPAD jsme odehráli v pátek 11.11. na domácí palubovce proti týmu USK Praha. K dispozici jsme měli 12 hráčů, ale bohužel v civilu zůstali Jocys, kvůli zranění a Kölbl vinou nemoci. Pražané přijeli s devíti hráči a premiéru na lavičce jako hlavní trenér si odbyl, dlouholetým fanouškům Lions dobře známý, Martin Bašta. Na úvodním rozskoku jsme viděli v dresu Lions Borovku, Linharta, Novotného, Stegbauera a Welsche. Za USK to byli Fuxa, Krasomil, Látal, Palas a Vlk.

Přestože první body zapsali Pražané, bylo to naposled, co v zápase vedli. Následně přebrali otěže zápasu Lions. I navzdory tomu, že neproměnili své volné střely za tři body, dokázali si díky solidní obraně vybudovat vedení 11:4 po pěti minutách a přinutit USK k prvnímu oddechovému času. V první čtvrtině jsme si dokázali vybudovat až 11ti bodové vedení, ale hosté ho stáhli na konci čtvrtiny na sedm bodů. První čtyři minuty druhé čtvrtiny se nesly v podobném duchu, jako ta první, kdy jsme si udržovali zhruba desetibodové vedení. Bohužel poté se Pražanům podařilo snížit na rozdíl 5ti bodů a trenér Červenka si vybíral svůj první timeout. Po něm převzali domácí koncovku prvního poločasu do svých rukou a navýšili své vedení na šestnáct bodů.


Druhý poločas začali Lions výtečně a v prvních dvou minutách dokázali své vedení navýšit na 27 bodů. Poté však přišlo velké uspokojení domácích hráčů. Díky stále bojujícímu USK, naší neschopnosti si vytvářet dobré pozice v útoku a laxnosti v obraně, nakonec hosté vyhráli třetí čtvrtinu 21:18, kdy Vlk zaznamenal šest bodů v poslední minutě. To vše hostům stále dávalo naději se zápasem ještě něco udělat. Ovšem naši hráči toto nechtěli dopustit a dobře rozehraný zápas ztratit. V prvních čtyřech minutách poslední čtvrtiny proměnili 3 trojky a přidali stejný počet dvojek. Vedení tím pádem vystoupalo na 24 bodů. Poté už se zápas víceméně dohrával ve stylu koš za koš. Lions v tomto zápase nastřádali úctyhodných 29 asistencí, z toho Marek Welsch jich měl 13. Dokázali proměnit 14 trojkových pokusů z 29 a donutili USK k 19ti ztrátám. Vám fanouškům děkujeme, že jste se opět postarali o krásnou atmosféru a byli naším šestým hráčem.

generální partneři

Hlavní partneři