23. 1. 2023
A tým
Redakce

Lions opět na vítězné vlně

Naši hráči odehráli minulý týden dva zápasy. Po dvou prohrách v řadě se ve středu představili na palubovce Lynx Liberec. Tento tým se pohybuje v druhé polovině tabulky skupiny ZÁPAD, a tak byli naši borci opět v pozici favorita. Dařilo se jim to naplňovat v první čtvrtině zápasu, kterou vyhráli 23:9 a mohlo se zdát, že se ve stejném duchu bude odvíjet celý zápas. Ve druhé čtvrtině si Lions vybudovali až osmnáctibodový náskok, který domácí stáhli do poločasu na pro ně přijatelných 7 bodů. Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu. Naši borci si dokázali vytvořit slibný náskok, aby o něj záhy, zejména díky vlastním chybám, přišli. V polovině poslední čtvrtiny zápasu jsme vedli opět o osmnáct bodů a mohli v pohodě dohrát, ale zejména díky našim chybám v obraně a neschopnosti v útoku se soupeř opět vrátil do zápasu a zdramatizoval koncovku. V té Lions uhájili šestibodové vítězství. V druhém zápase minulého týdne jsme přivítali tentokrát na domácí palubovce Levharty Chomutov, se kterými jsme v minulém vzájemném zápase hráli prodloužení. Soupeř k nám dorazil značně oslaben bez svých nejzkušenějších hráčů Dolanského, Machače a Žikly. Už od začátku zápasu dokazovali domácí, kdo je favoritem tohoto utkání. Jediné zaváhání přišlo na začátku druhé čtvrtiny, kdy povolili soupeři se přiblížit na rozdíl čtyř bodů. Poté domácí opět začali předvádět svou hru, o čem svědčí i poločasový rozdíl skóre plus 23 pro domácí. Druhý poločas Lions potvrzovali roli favorita a s chutí si zastříleli. Výsledkem toho bylo vítězství 117:76. Děkujeme všem fanouškům za přízeň!